Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 stycznia 201214:47

ŚOSG: Zatrzymani trzej nielegalni migranci

ŚOSG: Zatrzymani trzej nielegalni migranci - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama

Realizując zadania związane z kontrolą legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Polski i przeciwdziałaniem nielegalnej migracji, funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 3 obywateli Gruzji, którzy na terytorium naszego kraju dostali się nielegalnie.

Ujawnienie bezprawnego pobytu obywateli Gruzji było wynikiem kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w pociągu międzynarodowym relacji Warszawa-Villach (Austria). Dwóch z nich twierdziło, że nie ma dokumentów, trzeci usiłował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy legitymując się łotewskim paszportem. Dokument okazał się sfałszowany, a podający się za Łotysza cudzoziemiec – Gruzinem. Zarówno on, jak i jeden z pozostałych mężczyzn posiadali przy sobie oryginalne, gruzińskie paszporty. Schowali je w bagażach. Trzeci mężczyzna twierdzi, że paszport zgubił. 

W toku prowadzonych w tej sprawie wyjaśnień ustalono, że obywatele Gruzji dostali się do Polski nielegalnie z terytorium Litwy, korzystając z braku kontroli między państwami strefy Schengen. Wcześniej przekroczyli nielegalnie granicę między Litwą a Białorusią. Z Polski usiłowali wyjechać do Austrii, a następnie do Francji.

W związku z nielegalnym wjazdem i pobytem, wobec całej trójki została wszczęta procedura wydalenia z terytorium naszego kraju. Podający się za Łotysza Gruzin odpowie ponadto za posługiwanie się fałszywym dokumentem.

ŚOSG w Raciborzu

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności21 kwietnia 202614:42

Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Raciborzu odbyła się uroczystość Złotych Godów, podczas której uhonorowano pary świętujące 50-lecie pożycia małżeńskiego. Medale za długoletnie wspólne życie wręczyli prezydent miasta Jacek Wojciechowicz oraz II wicewojewoda śląski Michał Kopański, składając jubilatom gratulacje i wyrazy uznania.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.