Konkurs Jestem Europejczykiem

24 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudniku odbyła się VI edycja konkursu Jestem Europejczykiem.
Trzyosobowe drużyny wyłonione z klas drugich, trzecich i czwartych ze szkół podstawowych naszej gminy spotkały się, aby zaprezentować swe wiadomości i umiejętności z zakresu wiedzy o Polsce.
Na początku konkursu uczniowie z poszczególnych szkół odegrali przygotowane scenki z wybranych polskich legend. W świetlicy szkolnej pojawiły się postacie z legendy o Liczyrzepie, o Smoku Wawelskim,
o Skarbniku oraz o Warsie i Sawie. Na uwagę zasługiwały wspaniałe stroje, właściwie dobrane rekwizyty i dekoracje oraz pełne ekspresji opowiadanie treści przez młodych aktorów. Wszystkie występy były tak interesujące, że w ocenie jury w składzie: p. A. Luterek, p. D.Płoszczyca, p. C. Jurczyszyn i S. Przybyła zdobyły maksymalną ilość punktów.
W drugiej części konkursu drużyny przystąpiły do rozwiązywania testów opracowanych w zależności od klasy, do której uczniowie uczęszczają. Uczniowie rozwiązywali krzyżówki, uzupełniali luki, odgadywali zagadki, kolorowali, układali postacie i mapę Polski z puzzli. Różnorodność zadań sprawiła, że wszyscy uczniowie zmobilizowali się do wytężonej pracy i mieli przy tym dużo radości.
Po rozwiązaniu testów uczestnicy konkursu mogli odpocząć przy słodkim poczęstunku i zająć się wykonaniem prac plastycznych, podczas gdy komisja pracowała nad wyłonieniem zwycięzców.
Gmina Rudnik

![Tak raciborzanie witali nowy rok na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] Tak raciborzanie witali nowy rok na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767226437gre03728-.jpg)
















![Weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] Weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17673088041766873966gre03438-.jpg)





















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany