Kolacja wigilijna dla samotnych i starszych

15 grudnia odbyła się uroczysta kolacja wigilijna z tradycyjnym opłatkiem dla osób starszych i samotnych z terenu Gminy Rudnik.
Namnożyło nam się w dzisiejszych czasach samotnych ludzi. Samotni z wyboru, samotni z konieczności, z przypadku... itd. Dzień powszedni jakoś mija, po powrocie z pracy, już łatwiej przeżyć resztę dnia. Jednak mamy takie dni w roku, które bardzo ciężko spędzać samotnie. Wigilia jest właśnie takim dniem. Podobno w tym dniu, nikt nie powinien być sam. Przecież zostawiamy nawet dodatkowe nakrycie dla wędrowca. Ja jednak znam kogoś, kto w tym dniu będzie sam. Ten ktoś radość tego dnia, będzie oglądał raczej tylko w telewizji. O takich osobach myśleli pracownicy socjali przygotowując wieczerzę wigilijną. O takich osobach myślały dzieci i młodzież przygotowując jasłka i występy sceniczne.
Na święto przybyło około 80 osób, wszystkich przywitała Pani Aleksandra Affa Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. W świątecznej i rodzinnej atmosferze upłynął czas kolacji.
www.gmina-rudnik.pl

![Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776775138gre05977-.jpg)
![Czarny tydzień – szpital w Raciborzu przyłączył się do ogólnopolskiego protestu [WIDEO] Czarny tydzień – szpital w Raciborzu przyłączył się do ogólnopolskiego protestu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776772991img-9316-.jpg)















































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany