Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 czerwca 202416:38

Świadkowie Jehowy zorganizują w Polsce 32 kongresy dla 125 tysięcy osób w tym aż 7 na Śląsku!

Świadkowie Jehowy zorganizują w Polsce 32 kongresy dla 125 tysięcy osób w tym aż 7 na Śląsku! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Jeden z największych organizatorów kongresów na świecie, czyli Świadkowie Jehowy, tego lata zorganizuje w Polsce aż 32 kongresy w 19 polskich miastach, w tym aż 7 w Sosnowieckiej Sali Zgromadzeń przy ul. Mikołajczyka. W tym roku odbędą się one pod hasłem „Głośmy dobrą nowinę!”, a spodziewana liczba uczestników w całym kraju to ponad 125 tysięcy osób!

Kongresy Świadków Jehowy każdego roku przyciągają prawdziwe tłumy. Chociaż samych wyznawców jest na świecie około 9 milionów, to w zeszłym roku na organizowanych przez nich wydarzeniach tego typu pojawiło się niemal 13 milionów osób! W Polsce Świadkowie Jehowy organizują kongresy w okresie od czerwca do sierpnia na najbardziej atrakcyjnych arenach i obiektach w 19 miastach. Jeden z nich to Sala Zgromadzeń przy ul. Mikołajczyka 84 w Sosnowcu, gdzie kongresy będą odbywać się od 28 czerwca przez kolejne siedem weekendów do 11 sierpnia. Jak powiedział Piotr Jarząbek, rzecznik Świadków Jehowy na Śląsku:

- W ubiegłym roku z kongresów w Sosnowcu każdego weekendowego dnia korzystało średnio 5 tysięcy osób. W tym roku spodziewamy się podobnej frekwencji a z wydarzenia skorzysta wielu mieszkańców miasta i regionów: Zagłębia, Śląska ale i Małopolski. Każdy będzie miał możliwość wysłuchać praktycznego i zachęcającego programu. Spodziewamy się też, że dla wielu osób udział w kongresie będzie świetną okazją na spędzenie miłych chwil w Sosnowcu, Katowicach czy Gliwicach.

Niewątpliwie te trzydniowe wydarzenia organizowane przez Świadków Jehowy to nie tylko dodatkowe grupy pozytywnie usposobionych turystów dla miast całej aglomeracji, ale i spory zastrzyk gotówki dla lokalnych sklepów, restauracji czy hoteli, w których goście będą wydawać pieniądze. Oprócz Sosnowca takie kongresy odbędą się jeszcze między innymi w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku i kilkunastu innych miastach całego kraju.

Każdego weekendu kongres Świadków Jehowy w Sosnowcu będzie trwał trzy dni, od piątku do niedzieli. Co ciekawe, przed wyjazdem na takie wydarzenie we wszystkich zborach Świadków Jehowy w Polsce i na świecie uczestnicy oglądają kilkuminutowe wideo „Przypomnienia dotyczące kongresów”. Co w nim można zobaczyć? Na przykład… jak we właściwy sposób korzystać z usług hotelowych, w tym żeby pamiętać o napiwkach dla obsługi. To niewątpliwie sprawia, że Świadkowie Jehowy stają się pożądanymi gośćmi w wielu hotelach. To wideo może zobaczyć każdy w ich oficjalnym serwisie internetowym JW.ORG pod tym linkiem.

Według zapowiedzi organizatorów tegoroczny program ma być praktyczny i zachęcający dla wszystkich uczestników. Jak wyjaśnia Piotr Jarząbek:

- Nie ulega wątpliwości, że każdy z nas potrzebuje usłyszeć dobre wiadomości. W naszych czasach to szczególnie potrzebne. Dlatego też każdego weekendu będziemy skupiać się tylko i wyłącznie na pozytywnych treściach z Biblii. Obecni będą mogli zobaczyć pierwszy odcinek nowej opowieści filmowej „Dobra nowina według Jezusa”, ale też dowiedzieć się, czym jest ta dobra nowina, której Jezus poświęcił cały swój czas i energię.

Niewątpliwie te trzydniowe wydarzenia organizowane przez Świadków Jehowy są godne uwagi dla wszystkich, którym bliska jest osoba Jezusa. Przed kongresem, zbory Świadków Jehowy będą brały udział w kampanii mającej na celu zaproszenie mieszkańców do skorzystania z programu. Warto podkreślić, że wszystkie kongresy Świadków Jehowy są otwarte dla publiczności, wstęp na nie jest wolny i nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie po 130 latach są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 116 tys. wyznawców.

Dowiedz się więcej:

Zobacz zwiastun kongresów na rok 2024 - wideo.
Jak wyglądają kongresy Świadków Jehowy? - wideo.

Zobacz program kongresu w roku 2024 i znajdź najbliższa lokalizację – link.

Autor: Biuro Informacji Publicznej Świadkowie Jehowy / fot. JW.ORG, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:kongres

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności20 lipca 202416:17

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek

Na kąpielisku w Olzie utonął 18-latek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red./KPP Wodzisław Śl.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 lipca 202420:15

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Turniej Firm o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice rozpoczął dwudniowy festyn zorganizowany przez LKS Tworków. Do walki o puchar stanęło osiem drużyn. Najlepsza okazała się ekipa GM-Instal.

Th
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.