Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 grudnia 202208:36

Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców w Katowicach oficjalnie otwarte

Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców w Katowicach oficjalnie otwarte - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

W środę, 14 grudnia, w Katowicach oficjalnie swoją działalność rozpoczęło Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców (CIC) utworzone przez Fundację ADRA Polska. Placówka mieszcząca się na ulicy Fryderyka Chopina 1, lok 2 (1 piętro) zapewni kompleksowe, eksperckie wsparcie mające na celu integrację przymusowych migrantów z Ukrainy z polskim społeczeństwem.

CIC w Katowicach to już piąte Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców otwarte przez Fundację ADRA Polska dzięki współfinansowaniu organizacji CARE. Od kilku miesięcy prężnie działają już Centra w Lublinie, Warszawie, Bydgoszczy i Zielonej Górze.

Nowo otwarta placówka zapewni przede wszystkim możliwość nauki języka polskiego, wsparcie psychologiczne, doradztwo zawodowe oraz pomoc w sprawach formalnych związanych z życiem w Polsce, m.in. pomoc w zapisaniu dziecka do szkoły, w uzyskaniu świadczenia 500+ itp. Beneficjenci będą mogli otrzymać również paczki z żywnością i artykułami higienicznymi.

– Kompleksowe wsparcie w integracji oraz włączanie przymusowych migrantów z Ukrainy do polskiego społeczeństwa to obecnie jedno z naszych głównych wyzwań – podkreśla dr Piotr Nowacki Prezes Fundacji ADRA Polska i dodaje: – Włączanie i integracja to drugie etap pomocy, zaraz po zapewnieniu podstawowych potrzeb uchodźcom, takich jak bezpieczne schronienie, żywność i artykuły pierwszej potrzeby. Ten drugi etap pomocy jest równie ważny, ponieważ ma ogromny wpływ na poczucie godności drugiego człowieka. Pomoc w usamodzielnieniu się, w zbudowaniu swojego życia w Polsce, aby uchodźcy czuli się równoprawnymi członkami polskiego społeczeństwa – to główny cel naszych działań.

Zajęcia z języka polskiego odbywać się będą dwa razy w tygodniu po 2 godziny. Będą się one skupiać przede wszystkim na nauce języka polskiego w formie konwersacji, by umożliwić uchodźcom porozumiewanie się w urzędach, bankach, sklepach oraz z potencjalnymi pracodawcami. W planach jest również uruchomienie kursów weekendowych, w których będą mogły uczestniczyć osoby pracujące zawodowo w ciągu tygodnia.

W Centrum odbywać się będą także konsultacje w zakresie doradztwa zawodowego, prowadzone przez wykwalifikowanego specjalistę. Pomoc psychologiczna realizowana będzie przez doświadczonego psychologa. Każdy z naszych beneficjentów otrzyma również możliwość kontynuacji spotkań w formie online. Do dyspozycji osób potrzebujących będą również nasze doświadczone psycholożki z portalu helpukraine.giveandgethelp.com, które dyżurują zarówno pod telefonem, jak i na czacie internetowym.

Autor: Materiał prasowy, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności31 stycznia 202316:50

Zmiana warty u raciborskich strażaków

Zmiana warty u raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.