Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 listopada 202210:16

Raport 998. Zderzenie czterech pojazdów w Kornicach

Reklama
Powiat:

W trakcie weekendowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Wśród nich znalazły się zdarzenia drogowe, plamy substancji ropopochodnych i pożar altany działkowej. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 4 listopada 2022

O godzinie 22.10 dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP pognały do Kornic na ulicę Przejazdową. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem czterech pojazdów osobowych: opla astry, fiata seicento, vw passata i vw sharana. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że w zdarzeniu tym nikt nie odniósł obrażeń i nie wymagał pomocy medycznej. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu terenu działań, oświetleniu miejsca akcji oraz sprzątaniu po zakończeniu działań przez policję. Straty materialne w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 10 000 złotych.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 23.20. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie z ulicy Podmiejskiej w Raciborzu-Miedoni, z którego wynikało, że samochód osobowy wypadł z drogi i wpadł do przydrożnego rowu. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce zdarzenia nie zastano osób podróżujących pojazdem. Strażackie działania skupiły się więc na zabezpieczeniu samochodu oraz przekazaniu miejsca policji.

Sobota, 5 listopada 2022

Pierwsze sobotnie zdarzenie miało miejsce o godzinie 7.22 na ulicy Piaskowej w Raciborzu. Doszło tam do zderzenia lexusa i mazdy. Do akcji skierowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. W zdarzeniu tym obrażenia odniosły dwie kobiety: 58-latka kierująca mazdą oraz 68-latka z lexusa. W momencie przyjazdu strażaków na miejsce zdarzenia obie poszkodowane znajdowały się w pojazdach, jednak nie były zakleszczone. Strażackie działania polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, organizacji objazdów, kierowaniu ruchem, odłączeniu akumulatorów, ograniczeniu i późniejszej neutralizacji wycieków oraz uprzątnięciu jezdni. Straty materialne zostały oszacowane na kwotę 70 000 złotych. Obie kierujące trafiły do szpitala.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 7.48 w Krzyżanowicach na ulicy Ogrodowej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na jezdni. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp miejscowych ochotników. Strażacy zajęli się sorpcją substancji i wyczyszczeniem jezdni. Plama ciągnęła się na długości około 1,5 km.

Z kolei o godzinie 20.21 odnotowano zdarzenie na ogródkach działkowych przy ulicy Brzeskiej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że doszło do pożaru altany na jednej z działek. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że ogniem objęta jest część drewnianej konstrukcji dachu. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu ognia, rozebraniu części konstrukcji objętej pożarem, wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania oraz kontroli miejsca zdarzenia przy pomocy kamery termowizyjnej. Sprawdzono także wnętrze budynku pod kątem niebezpiecznych gazów w atmosferze. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było rozszczelnienie się przewodu kominowego. Straty materialne oszacowano na kwotę 30 000 złotych. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

Poniedziałek, 7 listopada 2022

O godzinie 6.45 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z Krzyżanowic z ulicy Wyzwolenia, z którego wynikało, że strażacy są potrzebni do usunięcia plamy substancji ropopochodnej. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że naczepa rozłączyła się z ciągnikiem siodłowym przez co blokowała główne skrzyżowanie na przebiegającej przez Krzyżanowice DK 45. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem. Właściciel usunął naczepę we własnym zakresie, a strażacy zajęli się usunięciem plamy, która powstała wskutek uszkodzenia przewodów hydraulicznych. Straty materialne oszacowano na kwotę 5 000 złotych. Nie odnotowano osób poszkodowanych.

aaa
fot. grupa Racibórz 112

 

 

Autor: red., fot. arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności30 stycznia 202309:26

Lutowy repertuar Bałtyku

Lutowy repertuar Bałtyku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red.
Aktualności31 stycznia 202307:59

PSL ma swoje miejsce we władzach wojewódzkich

PSL ma swoje miejsce we władzach wojewódzkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
slaskie.pl, fot. Andrzej Grygiel / UMWS
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.