Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 listopada 202209:21

Raport 998. Zadymienie w Kuźni, pożar w Chałupkach

Reklama
Powiat:

W ciągu dwóch ostatnich dni strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Dwie z nich były naprawdę groźne. Sprawdź szczegóły.

Poniedziałek, 31 października 2022

O godzinie 11.06 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do Bolesławia na ulicę Tworkowską. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem informacja o kukurydzy rozsypanej na drodze. Strażackie działania po dojeździe na miejsce zdarzenia polegały na uprzątnięciu zboża z jezdni.

Kolejną interwencję odnotowano o godzinie 15.56. Jeden zastęp OSP został skierowany do Pietraszyna na ulicę Dolną, gdzie wcześniej doszło do pożaru stodoły. Strażackie działania polegały na przelaniu pogorzeliska wodą.

O godzinie 19.57 trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP pognały na ulicę Moniuszki w Kuźni Raciborskiej. Do komendy przy Reymonta wpłynęło bowiem zgłoszenie, z którego wynikało, że do mieszkań dostaje się dym. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że dym dostaje się najprawdopodobniej przez nieszczelność w przewodzie kominowym. Strażackie działania polegały na wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, oddymieniu pomieszczeń, ich wietrzeniu oraz kontroli atmosfery pod kątem substancji niebezpiecznych. Przy pomocy kamery termowizyjnej dokonano także kontroli przewodu kominowego. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

Ostatnie poniedziałkowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 21.30 w Chałupkach przy ulicy Długiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie mówiące o pożarze domu i wybuchu w piwnicy jednego z domostw. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP z Raciborza, tyle samo zastępów z Wodzisławia Śląskiego oraz trzy zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że w piwnicy budynku panuje silne zadymienie. Jego przyczyną była… paląca się lodówka. Strażackie działania polegały na odłączeniu zasilania w budynku, zakręceniu głównego zaworu z gazem, ugaszeniu ognia, wyniesieniu lodówki na zewnątrz, oddymieniu pomieszczeń oraz ich kontroli przy pomocy detektora wielogazowego i kamery termowizyjnej. Straty materialne w wyniki tego zdarzenia oszacowano na kwotę 10 000 złotych. Spaleniu uległa część instalacji elektrycznej w budynku oraz wspomniana wyżej lodówka. Obyło się bez osób poszkodowanych.

Wtorek, 1 listopada 2022

We Wszystkich Świętych odnotowano dwa zdarzenia. Pierwsze z nich miało miejsce o godzinie 13.01 przy ulicy Poprzecznej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o kocie na drzewie. Zwierzę uciekało przed psem. Wdrapało się na drzewo, lecz później nie było w stanie samodzielnie z niego zejść. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP. Strażacy przy użyciu drabiny przenośnej zdjęli kota z drzewa, po czym przekazali go osobie zgłaszającej.

Z kolei o godzinie 21.25 jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Marii Skłodowskiej-Curie w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o pożarze krzewów na terenie pobliskich ogrodów działkowych. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że prócz krzaków palą się także śmieci. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Straty materialne w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 100 złotych. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być podpalenie.

Autor: red., fot. grupa Racibórz 112, FB/OSP Chałupki, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Aktualności31 stycznia 202316:50

Zmiana warty u raciborskich strażaków

Zmiana warty u raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.