Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 października 202210:22

Temat dogadywany. Radni wstrzymali się od głosu

Temat dogadywany. Radni wstrzymali się od głosu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Chodzi o regulamin wynagradzania nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych oraz zespołów szkolno-przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Racibórz.

Radni komisji oświaty pochylili się, 19.10., nad uchwałą w sprawie określenia regulaminu wynagradzania nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych oraz zespołów szkolno-przedszkolnych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Racibórz. Jej przedstawieniem zajął się naczelnik Wydziału Edukacji, Krzysztof Żychski.

- Zmiany spowodowane są wprowadzeniem w szkołach i zespołach szkolno-przedszkolnych stanowiska nauczyciela mentora – powiedział naczelnik.

- Dziś wpłynęło do mnie pismo związków zawodowych, które wczoraj spotkały się z prezydentem, które przedstawiły swe postulaty. W związku z tym dziś wstrzymam się od głosu, poczekam na decyzję i ewentualne zmiany ze strony władz miasta – powiedział przewodniczący komisji.

Do dyskusji jako pierwsza włączyła się radna Justyna Henek-Wypior. - Co w regulaminie zmieniło się w porównaniu do poprzedniego? - dociekała. - Jeśli chodzi o zmiany to każdy jeden punkt został pod względem kwoty skorygowany i to w górę. W poniedziałek odbywa się kolejne spotkanie ze związkami zawodowymi. Zależy nam, by nauczyciele czym prędzej dostali korektę uposażenia. Są jeszcze inne drobne kwestie, które w poniedziałek zostaną rozwiane i ostatecznie przedstawione na sesji – odparł K. Żychski.

- Zachowujemy się, jakbyśmy walczyli o pietruszkę. Procenty fajnie wyglądają, ale o jakiej kwocie mówimy? Czy budżet nam na to pozwala? - dociekała radna L. Nowacka. - Podniesienie współczynnika z 5% na 6% to roczny koszt 400 tys. złotych. Wszystkie kwoty dotyczące wszystkich postulatów wpłyną do prezydenta i wtedy z pewnością zapadną wiążące decyzje – odpowiedział naczelnik Wydziału Edukacji.

- A jaka podwyżka przypadnie nauczycielowi? - pytała była wiceprezydent. - W tej chwili nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi, bo są różne założenia dla każdego nauczyciela.

Do dyskusji dołączył przewodniczący. - Jak wygląda sytuacja z dodatkiem motywacyjnym dla dyrektorów? - dociekał. - Są one przyznawane co miesiąc – odparł K. Żychski.

Uchwałę poddano pod głosowanie. Jedenastu radnych… wstrzymało się od głosu, z kolei dwóch było nieobecnych.

Autor: (greh), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności6 września 202517:22

RFK sp. z o.o. ostrożnie o nowych miejscach pracy w fabryce po upadłym Rafako. Prezydent Raciborza rozmawiał z prezesem spółki

RFK sp. z o.o. ostrożnie o nowych miejscach pracy w fabryce po upadłym Rafako. Prezydent Raciborza rozmawiał z prezesem spółki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Nowa firma, która dzierżawi majątek po upadłym Rafako, zapowiada budowę struktur od podstaw. Konkretów w sprawie rekrutacji jeszcze nie ma, ale władze miasta liczą na miejsca pracy.

(waw)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności7 września 202516:48

Dożynki gminy Rudnik w Ponięcicach - korowód i otwarcie świetlicy

Dożynki gminy Rudnik w Ponięcicach - korowód i otwarcie świetlicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

W niedzielę 7 września Ponięcice w gminie Rudnik świętują dożynki gminne. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11:00 mszą plenerową, po której nastąpiło oficjalne otwarcie nowej świetlicy wiejskiej.

foto Qbik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport7 września 202500:58

B klasa: Lokomotywa z Tuwima rozjechała Brzezie [FOTO]

B klasa: Lokomotywa z Tuwima rozjechała Brzezie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 6 września, na boisku przy ul. Tuwima w Raciborzu rozegrano mecz IV kolejki B klasy Podokręgu Racibórz. Spotkanie derbowe pomiędzy LKS Ocice a LKS Brzezie miało być pełne emocji i sportowej walki. Ostatecznie dostarczyło kibicom wielu wrażeń, ale także sporej dawki rozczarowania, zwłaszcza w kontekście braku wyrównanej rywalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Sport5 września 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Sport6 września 202522:23

Klasa okręgowa: Emocjonujące starcie w Nędzy [FOTO]

Klasa okręgowa: Emocjonujące starcie w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Spotkanie pomiędzy LKS Nędza a Naprzodem Czyżowice dostarczyło kibicom wielu emocji i dramaturgii, jakiej nie powstydziłoby się niejedno spotkanie na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Choć ostatecznie to gospodarze cieszyli się z trzech punktów, piłkarze i kibice obu drużyn długo będą wspominać wydarzenia przy ul. Sportowej.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.