Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 października 202210:45

Raport 998. Iskry ze skrzynki elektrycznej w Pietraszynie

Reklama
Powiat:

W trakcie weekendowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali osiem interwencji. Działania prowadzono w Rudniku, Krzyżanowicach, Pietraszynie, Lekartowie i Raciborzu.

Piątek, 14 października 2022

W miniony piątek, nowa strażacka służba odnotowała dwa zdarzenia. Oba związane były z usuwaniem gniazd owadów. Działania prowadzono w dwóch, położonych nieopodal siebie budynkach przy ulicy Kozielskiej w Rudniku. Do akcji skierowano jeden zastęp OSP. Pierwsze zdarzenie odnotowano o godzinie 18.48 z kolei drugie o 19.25. W obu przypadkach usuwano gniazda szerszeni.

Sobota, 15 października 2022

Pierwsze sobotnie zdarzenie odnotowano o godzinie 9.44 w Krzyżanowicach przy ulicy Kolejowej. Ze zgłoszenia, które wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania wynikało, że w pobliskim stawie i wpływającym do niego cieku wodnym znajduje się substancja nieznanego pochodzenia. Na miejsce skierowano znaczne siły i środki. Ogółem w akcji udział wzięło siedem zastępów PSP oraz pięć zastępów OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że jedną z substancji to najprawdopodobniej olej opałowy, który wyciekł ze zbiornika na paliwo w suszarni. Ilość substancji oszacowana została na 200 litrów. Na miejsce przybyli także przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy pobrali próbki substancji. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz próbie zebrania substancji przy pomocy rękawa sorpcyjnego. Działania trwały do godziny 18.57.

Prócz zdarzenia w Krzyżanowicach, w sobotę, 15 października odnotowano jeszcze dwa zdarzenia. O godzinie 17.00 jeden zastęp OSP udał się do Rudnika na ulicę Sylwestra, skąd wpłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów. Strażackie działania polegały na jego usunięciu.

Ostatnia sobotnia interwencja miała miejsce o godzinie 23.50 przy ulicy Warszawskiej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmietnika. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru. Straty materialne oszacowano na kwotę 1 500 złotych. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia mogło być podpalenie.

Niedziela, 16 października 2022

W minioną niedzielę odnotowano jedno zdarzenie. O godzinie 11.08 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o iskrach wydobywających się ze skrzynki rozdzielczej w jednym z domostw przy ulicy Wesołej w Pietraszynie. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe strażaków na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że nie doszło jeszcze do pożaru instalacji. Odłączono dopływ energii elektrycznej do domu, a jego właścicielowi wydano zalecenie przeprowadzenia przeglądu instalacji. Przyczyną zdarzenia mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

Poniedziałek, 17 października 2022

O godzinie 5.21 do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym przy ulicy Głubczyckiej w Raciborzu. Do akcji skierowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Udział w zdarzeniu brały trzy pojazdy: volkswagen passat i golf oraz opel. Poszkodowane zostały dwie osoby, które uskarżały się na ból w klatkach piersiowych. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Po przebadaniu osób poszkodowanych, jedna z nich została przewieziona do szpitala celem dalszej diagnostyki. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji wycieków substancji ropopochodnych przy pomocy sorbentu, doczyszczeniu jezdni przy pomocy dyspergentu oraz uprzątnięciu drogi z resztek pojazdów. Wartość strat materialnych oszacowana została na kwotę 20 000 złotych.

Ostatnie do tej pory zdarzenie odnotowano o godzinie 5.54 w Lekartowie przy ulicy Raciborskiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o samochodzie, który wypadł z jezdni i uderzył w przydrożny hydrant. Pojazdem tym był seat leon. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP. W momencie dojazdu strażaków na miejsce w pojeździe znajdował się kierowca. Był przytomny. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe, oświetleniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz uprzątnięciu jezdni. Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego mężczyzna został przekazany pod opiekę załogi karetki pogotowia. Po przebadaniu stwierdzono, że nie ma konieczności hospitalizacji. Straty materialne oszacowano na kwotę 10 000 złotychAutor: red., fot. FB/OSP KSRG Krzanowice, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności7 lutego 202309:14

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa zdarzenia odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Najpoważniejsze z nich miało miejsce w Owsiszczach przy ulicy Wydale, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe.

red., fot. Czytelnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.