Na zamku dyskutowano o zdrowiu psychicznym

Powiat Raciborski, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Raciborzu oraz Zamek Piastowski w Raciborzu zaprosili w piątek 7 października do sali konferencyjnej na Zamek Piastowski w Raciborzu na konferencję poświęconą tematyce zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży, a także zagrożeniom związanym z kryzysami psychicznymi oraz możliwościami przeciwdziałania im. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Raciborski - Grzegorz Swoboda.
Konferencja rozpoczęła się od powitania prelegentów oraz uczestników, którego w imieniu Starosty Raciborskiego - Grzegorza Swobody dokonał dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu - Łukasz Kandziora. Następnie licznie zebrani uczestnicy wydarzenia wysłuchali trzech prelekcji, które wygłosili: Franciszek Małecki-Trzaskoś „Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle - efekty kolejnej reformy w systemie ochrony zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży na przykładzie województwa śląskiego i powiatu raciborskiego”, dr n. hum. Agnieszka Pasztak - Opiłka „Ból, który uśmierza ból… Samouszkodzenia w grupie dzieci i młodzieży” oraz Barbara Molęda - Kusidło „Jak skutecznie obniżyć statystyki – propozycje działań profilaktycznych”.
Franciszek Małecki-Trzaskoś, neuropsycholog, antropolog i zarazem prezes zarządu Instytutu Badań i Analiz Działalności Jednostek Samorządu Terytorialnego. Od lat analizuje dane dotyczące liczby samobójstw i prób samobójczych, opierając się o dane zarówno policyjne, jak i pochodzące z Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Posiada piętnastoletnie doświadczenie trenerskie. W latach 2017-2022, w szkoleniach prowadzonych przez Franciszka Małeckiego-Trzaskosia, brało udział ponad 8000 pracowników wymiaru sprawiedliwości, administracji zespolonej oraz instytucji pomocy społecznej a także placówek oświatowych i publicznych służb zatrudnienia.
dr n. hum. Agnieszka Pasztak - Opiłka, prezes Centrum Navigare i Stowarzyszenia Promocji Zdrowia i Pozytywnego Rozwoju Navigare w Dąbrowie Górniczej. Psycholog kliniczny, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, certyfikowany terapeuta TUS. Wieloletni trener, nauczyciel akademicki, z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu wykładów, warsztatów i szkoleń skierowanych do różnych grup odbiorców. Członek i członek zarządu wielu towarzystw naukowych, członek Komitetu Ekspertów Fundacji Od-Waga przy Biurze Społecznego Rzecznika Praw Osób Chorych na Otyłość w Warszawie. Autorka kilkudziesięciu publikacji (książek, artykułów) i wystąpień konferencyjnych w kraju i za granicą.
Barbara Molęda - Kusidło, psycholog, interwent kryzysowy, mediator, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny. Od 2015 roku zawodowo związana z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, gdzie stworzyła i koordynuje zespół ds. Interwencji Kryzysowej. Ukończyła szereg specjalistycznych szkoleń z zakresu pracy z traumą, zaburzeniami emocjonalnymi, uzależnieniami, pracą z osobami w kryzysach. Terapeuta EMDR, certyfikowany terapeuta VR. Prowadzi grupy wsparcia dla młodzieży, warsztaty dla rodziców, terapię indywidualną dzieci, młodzieży i dorosłych, szkoli specjalistów. Specjalizuje się w pracy z osobami z traumatycznymi doświadczeniami, problemami suicydologicznymi, zaburzeniami emocjonalnymi, a także uzależnieniami od nowych technologii.

































![Fanny Days po raz trzeci. Krowiarki znów pełne mieszkańców regionu [FOTO i WIDEO] Fanny Days po raz trzeci. Krowiarki znów pełne mieszkańców regionu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786314071dsc-5043-.jpg)

![Nędza lepsza od beniaminka. Gospodarze odwrócili losy meczu z Krzanowicami [FOTO] Nędza lepsza od beniaminka. Gospodarze odwrócili losy meczu z Krzanowicami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786255956photo-11-z-89-.jpg)







![Nie tylko o punkty. Region grał także sparingi [WYNIKI] Nie tylko o punkty. Region grał także sparingi [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1756670353gre09555-.jpg)




![Fanny Days na bis. Zdjęcia lotnicze wydarzenia w Krowiarkach [FOTO i WIDEO] Fanny Days na bis. Zdjęcia lotnicze wydarzenia w Krowiarkach [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786363689dji-0442-.jpg)

![Tworków zremisował z Fortecą. Emocje dopiero po przerwie [FOTO] Tworków zremisował z Fortecą. Emocje dopiero po przerwie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786344163photo-19-z-63-.jpg)

















![Chmiel, historia i czeski humor. Pierwsze Dożynki Chmielne na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Chmiel, historia i czeski humor. Pierwsze Dożynki Chmielne na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786440636plakat-dozynki-.jpg)







Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany