Do zespołu Artimexu RRK dołączył Marcin Francuz

Lek. Marcin Francuz to specjalista z zakresu urologii, pracujący na co dzień w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu.
Niedawno, 15 września, obchodzono Dzień Prostaty, ustanowiony przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne. Jego celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat chorób gruczołu krokowego oraz zachęcenie mężczyzn do aktywnej profilaktyki. Mężczyźni obciążeni genetycznie powinni odbywać konsultacje urologiczne regularnie raz w roku i to już po 40. roku życia.
Obligatoryjnie - jak przypominają w Artimexie - do urologa powinni zgłosić się mężczyźni, którzy zaobserwują występowanie poniższych objawów:
- nietrzymanie moczu
- ból przy oddawaniu moczu
- zmiany w moczu (białkomocz, krwiomocz, ropa w moczu, spieniony mocz, ciemna barwa moczu)
- zmiany w ilości oddawanego moczu
- uczucie parcia na pęcherz
- pieczenie lub swędzenie cewki moczowej
- zmiany w wyglądzie prącia (zaczerwienienia, obrzęki).
Badania kontrolne dają szansę na odpowiednio wczesne wykrycie raka i jego skuteczne leczenie. Ich wykonanie zalecane są mężczyznom po 50. roku życia, a także tym w młodszym wieku, jeśli odczuwają zaburzenia w oddawaniu moczu lub wiedzą, że na raka stercza chorowali ich bliscy krewni.
Ponadto w Artimex RRK dostępna plastyka stulejki oraz obrzezanie.
Stulejka to wada budowy napletka, utrudniająca lub uniemożliwiająca zsunięcie go z żołędzi prącia. Dolegliwość ta może pojawić się w każdym wieku i z różnych przyczyn. Zwężone ujście napletka wywołuje ból podczas stosunku oraz utrudnia dbanie o higienę. Pojawiają się więc stany zapalne i choroby wywołane przez bakterie. Bagatelizowanie problemu stulejki może w skrajnych przypadkach prowadzić do chorób nerek, pęcherza, a także raka prącia. Najskuteczniejszą formą leczenia jest plastyka napletka.
Zabiegi są dostępne w Artimex RRK, tel. 32 415 41 13 oraz 887 601 000
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.