Kuźnia Raciborska będzie mieć stację ładowania. Co z Raciborzem?

Zapytał o to prezydenta radny Marcin Fica. Jego zdaniem stacja taka powinna powstać w centrum miasta.
2 września podpisano umowę pomiędzy Gminą Kuźnia Raciborska a Tauronem na wymianę oświetlenia. W ramach zadania powstanie także stacja ładowania samochodów elektrycznych i rowerów na Placu Zwycięstwa - informował kuźniański magistrat.
- Ponownie zwracam się o wybudowanie w centrum naszego miasta stacji ładowania samochodów elektrycznych - napisał w interpelacji do prezydenta Dariusza Polowego radny Marcin Fica.
- Budową, zarządzeniem i serwisem infrastruktury ogólnodostępnych punktów do ładowania pojazdów elektrycznych zajmują się operatorzy wyznaczeni przez Urząd Regulacji Energetyki. Na terenie województwa śląskiego głównym operatorem jest TAURON Sprzedaż GZE Sp. z o.o. W 2020 r. Miasto zaproponowało w/w operatorowi możliwość dzierżawy terenu pod budowę dwóch stacji do ładowania pojazdów elektrycznych. Niemniej jednak operator nie podjął działania w tym kierunku - wyjaśnił włodarz.
















![Gruzini zatrzymani w Raciborzu za nielegalny pobyt [WIDEO] Gruzini zatrzymani w Raciborzu za nielegalny pobyt [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176605946620251218-1-1-.jpg)










![STÓŁ - teatralna niedziela na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE] STÓŁ - teatralna niedziela na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769017317zrzut-ekranu-2026-01-21-o-18-35-39-.png)























Komentarze (0)
Dodaj komentarz