Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 sierpnia 202216:28

Dlaczego warto studiować architekturę w Raciborzu

Dlaczego warto studiować architekturę w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście, jakie studia wybrać – to dobry moment na podjęcie decyzji o wyborze kierunku studiów w PWSZ w Raciborzu (od 1.10. Akademii Nauk Stosowanych) rozwinięcie własnych pasji i zdobycie tytułu inżyniera architekta. Kierunki inżynierskie to dziś niewątpliwie nieograniczone możliwości znalezienia satysfakcjonującej dobrze płatnej pracy.

Architektura PWSZ w Raciborzu realizuje studia stacjonarne i weekendowe. Na roku przyjmujemy max. 30 studentów. Studia inżynierskie trwają 4 lata (7+1 semestr praktyki projektowej).

Na kierunku architektura program ukierunkowany jest na umiejętności praktyczne. Wykłady stanowią ok. 23% ogółu zajęć, laboratoria 13%, a ćwiczenia praktyczne ok. 64%. Zajęcia z programów komputerowych trwają dwa semestry (60 godzin). Uczelnia posiada licencję m.in. na takie programy jak AutoCad, Revit, Archicad, Microsoft Office, 3ds Max, SketchUp, Adobe Illustrator.

W ramach lektoratów w Instytucie Architektury PWSZ w Raciborzu studenci mają do wyboru po 30 godzin języka angielskiego, niemieckiego, czeskiego lub włoskiego w semestrze. Zajęcia trwają 4 semestry (łącznie 120h).

Uczelnia zapewnia praktyki studenckie po pierwszym i drugim roku studiów oraz działa we współpracy ze Śląską Okręgową Izbą Architektów i pośredniczy w poszukiwaniu miejsca na semestralne praktyki dla studentów w pracowniach architektonicznych prowadzonych przez czynnych członków Izb.

Spośród kół naukowych i organizacji studenckich działających w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu warto wymienić: Studio ARCH (projektowanie architektoniczne) czy Architekton (ochrona wartości materialnych i środowiskowych w architekturze).

Najlepsi mogą ubiegać się o stypendium rektora PWSZ w Raciborzu oraz w uzasadnionych przypadkach o stypendium socjalne.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu aktywnie współpracuje z innymi śląskimi uczelniami kształcącymi w zakresie architektury i gospodarki przestrzennej, a także z Uczelniami zagranicznymi. W ramach programu Erasmus studenci architektury mogą wyjechać na studia do 12 różnych uczelni m.in. współpracujemy z Uniwersytetem w Sarajewie w BiH, Anoconie IT, Covilha, PT, Pampeluna ES. Itp. Wyjazd może trwać maksymalnie 12 miesięcy. Istnieje też możliwość odbycia zagranicznych praktyk, trwających od 2 do 12 miesięcy. Dofinansowanie takiego wyjazdu wynosi 550-750 euro miesięcznie w zależności od kraju docelowego.

Architektura w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu. Dlatego warto!

Instytut Architektury PWSZ w Raciborzu oferuje kameralne studia, indywidualne podejście do studenta, niewielkie grupy, udział w licznych projektach konkursowych i wyjazdach studialnych. Nowy program kierunku architektura został poszerzony o tematykę pracy w środowisku BIM, zapewnia wiele przedmiotów realnie przygotowujących do pracy zawodowej z uwagi na wszechstronność, doświadczenie i uprawniania zawodowe kadry. Instytut porusza takie zagadnienia jak percepcja przestrzeni, sensoryka przestrzeni i formy, funkcjonalne aspekty architektury, adaptacja terenów poprzemysłowych, rewitalizacje przestrzeni miejskich, zagadnienia konserwacji zabytków, kompozycja urbanistyczna, kształtowanie współczesnych przestrzeni publicznych. Studenci biorą dział w licznych warsztatach i szkoleniach potwierdzających ich kompetencje. Projekty wykonywane przez studentów są osadzone w konkretnych lokalizacjach, w większości przepadków na terenie miasta i województwa, zgodnie z obowiązującymi MPZT, co przybliża ich do przyszłej pracy zawodowej.

W ramach współpracy z innymi uczelniami organizowane są specjalne wykłady dla studentów kierunku architektura. Dotychczas gośćmi byli m.in. Luis Miguel Moreiro Pinto, Antonio Polainas, Melik Ziaya Yakut, Lamila Simisic Pasic, oraz czołowi architekci polscy współpracujący z Instytutem Oskar Grąbczewski, Marlena Wolnik, Henryk Zubel, Mikołaj Machulik. Studenci uczestniczą też w warsztatach międzyuczelnianych, m.in. w OSSA – Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury, Biennale w Krakowie, praktyki nad morzem w Pleśnej oraz plenery w Juchowie.

Na uczelni organizowany jest też konkurs na najlepszą pracę dyplomową. Nagrodę przyznaje Marszałek Województwa Śląskiego spośród najlepszych prac dyplomowych wykonanych w śląskich uczelniach. Od 2017 roku absolwenci kierunku Architektura zdobywają najwyższe nagrody i wyróżnienia.

https://www.pwsz.raciborz.edu.pl/rekrutacja/kierunki/architektura/

Dołącz do nas. Zapraszamy!

Uwaga! sprawdzian z uzdolnień w ramach II terminu rekrutacji 8.09.2022 (czwartek) godz. 9.00

Kandydaci rejestrują się drogą elektroniczną w Systemie Internetowej Rekrutacji na stronie http://sir.pwsz.raciborz.edu.pl/ i dnia 8 września 2022 r. przystępują do egzaminu z uzdolnień do studiowania na kierunku.

Sprawdź ofertę pozostałych kierunków studiów, a jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz do nas.

BIURO REKRUTACYJNE
Telefon
tel. +48 32 415-50-20 wew. 175
E-mail: rekrutacja@pwsz.raciborz.edu.pl
https://www.pwsz.raciborz.edu.pl/rekrutacja/kierunki/architektura/

Autor: materiał partnera, fot. arch./Katarzyna Kubik, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 września 202308:02

Sukces programu edukacyjnego Henkla

Sukces programu edukacyjnego Henkla - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Henkel Polska ponownie zawitał z programem Świat Młodych Badaczy do szkół w Raciborzu i okolicznych miejscowościach

materiał partnera
Aktualności27 września 202309:20

Raport 998. Rój na placu zabaw przy SP 13

Raport 998. Rój na placu zabaw przy SP 13 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.