Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 sierpnia 202209:21

Raport 998. Wyciek paliwa, czad w mieszkaniu i gniazda owadów

Raport 998. Wyciek paliwa, czad w mieszkaniu i gniazda owadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W miniony czwartek, 18 sierpnia, strażacy z PSP Racibórz odnotowali dziewięć interwencji. Aż siedem z nich dotyczyło usuwania gniazd owadów błonkoskrzydłych. Odnotowano także zdarzenia związane z wyciekiem paliwa z samochodu osobowego oraz tlenek węgla w mieszkaniu przy Lwowskiej. Sprawdź szczegóły.

O godzinie 10.35 jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Bosacką w Raciborzu, na parking jednego z dyskontów, skąd napłynęło zgłoszenie o wyciekającym paliwie z samochodu osobowego ford C-Max. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji paliwa, doczyszczeniu powierzchni parkingu oraz na doraźnym usunięciu przyczyny wycieku. Było nią pęknięcie przewodu paliwowego. Samochód został zabrany do mechanika przez wezwaną na miejsce lawetę.

Kolejne zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 11.03. Jeden zastęp OSP został zadysponowany na ulicę Olimpijczyka w Raciborzu-Markowicach, gdzie jego zadaniem było usunięcie gniazda szerszeni. Podobne działania prowadzono w czwartek jeszcze kilkukrotnie: o godzinie 18.51 w Rzuchowie na ulicy Bocznej, o 18.56 w Raciborzu na ulicy Zielonej, w Raciborzu-Brzeziu na ulicy Gajowej, w Tworkowie na ulicy Świętego Jana, w Makowie na ulicy Raciborskiej oraz w Raciborzu na ulicy Mysłowickiej, gdzie w jednym z mieszkań usuwano… pojedynczego szerszenia.

W tym miejscu raciborscy strażacy zwracają się z ważnym apelem do mieszkańców powiatu raciborskiego.

- Przypominamy, że istnieją specjalistyczne firmy, które zajmują się usuwaniem gniazd owadów. Strażacy owszem, podejmują takie interwencje, ale jedynie w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub sporych utrudnień powodowanych przez owady. Jeśli gniazdo oddalone jest od budynków mieszkalnych, wtedy należy wezwać specjalistyczną firmę, która zajmie się jego usunięciem – mówi bryg. Roland Kotula, dowódca JRG w PSP Racibórz.

O godzinie 16.03 dwa zastępy PSP zostały skierowane na ulicę Lwowską w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o wejściu domowej czujki czadu w stan alarmu. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu pomiarów, potwierdzono obecność tlenku węgla w mieszkaniu zgłaszającego. Lokal został przewietrzony. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

Prócz wyżej wymienionych interwencji prowadzono także działania polegające na dwukrotnym monitorowaniu rzeki Odry.

Autor: red., fot. poglądowe FB/OSP Racibórz Markowice, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności30 marca 202315:58

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO]

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jak dotąd jego wyjątkowe brzmienie miało szansę usłyszeć zaledwie kilkanaście osób. To polscy ludwisarze, odlewnicy i specjaliści w zakresie akustyki i automatyki dzwonów – twórcy największego kołysanego dzwonu na świecie, noszącego nazwę Vox Patris. Premierowo, dla nieograniczonego grona słuchaczy i widzów, 55-tonowy Głos Ojca rozbrzmi w Wielkanocną Niedzielę.

materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202319:00

Na marzenia nigdy nie jest za późno

Na marzenia nigdy nie jest za późno - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

We współczesnym świecie dyscyplin sportowych jest bardzo wiele. Jedną z nich jest golf. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się on dyscypliną raczej nie dla każdego, to przy bliższym poznaniu dużo zyskuje. Przekonał się o tym pochodzący z Bolesławia, a obecnie mieszkający w Ocicach, Krzysztof Tomaszek (na zdj.), który postanowił podzielić się z nami historią tego, jak został golfistą.

(greh), fot. archiwum K. Tomaszka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 marca 202317:06

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
18
Powiat:

Radny powiatowy PiS nie krył żalu do starosty, że w tej kadencji nic się nie dzieje wokół drogi Brzeźnica-Ligota Książęca. - To porażka zarządu, katastrofa - podsumował, składając obszerną interpelację.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Kultura i edukacja30 marca 202322:03

Świat techniki i innowacji. Drzwi otwarte w Mechaniku [FOTO]

Świat techniki i innowacji. Drzwi otwarte w Mechaniku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Politechnika nad Odrą ma już w Raciborzu ugruntowaną markę. Swoje miejsce znajdą tu ścisłe umysły, nastawione na nowe technologie, otwarte na współpracę zagraniczną.

Marta Wawoczny
Aktualności30 marca 202307:59

Parada 2022 udana dla Zary

Parada 2022 udana dla Zary - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Kultura i edukacja30 marca 202322:20

Biznes, logistyka i reklama w historycznych murach. Dni Otwarte w Ekonomiku

Biznes, logistyka i reklama w historycznych murach. Dni Otwarte w Ekonomiku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Już dwa stulecia młodzi ludzie zdobywają wiedzę w murach dawnego klasztoru dominikanek. Tradycje Królewskiego Ewangelickiego Gimnazjum kontynuuje Ekonomik. Dni otwarte poprzedziło otrzymanie akredytacji programu Erasmus+.

Marta Wawoczny
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.03.2023
23 marca 202320:30

Nasz Racibórz 24.03.2023

Nasz Racibórz 17.03.2023
16 marca 202320:30

Nasz Racibórz 17.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.