Raport 998. Zapach gazu zaniepokoił mieszkańców

W trakcie minionej służby strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowano jedenaście zdarzeń. Większość z nich dotyczyła działań związanych z usuwaniem gniazd owadów. Nie brakowało jednak także innych interwencji. Sprawdź szczegóły.
O godzinie 9.19 odnotowano zdarzenie drogowe w Rudach na Kolonii Renerowskiej. Więcej poniżej.
Kolejne zdarzenie, które odnotowano o godzinie 12.20 dotyczyło usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych. Strażaków skierowano do akcji na ulicę Na Wzgórzu w Raciborzu. Podobne działania podejmowano jeszcze kilkukrotnie: w Babicach, Cyprzanowie i Łęgu.
O godzinie 20.03 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP pognały do Krzanowic na ulicę Ogrodową, skąd napłynęło zgłoszenie o konieczności zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Interwencja związana była z upadkiem 45-letniego mężczyzny z wysokości. Strażackie działania po dojeździe na miejsce polegały na zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca oraz pomocy w transporcie poszkodowanego.
Ostatnia wtorkowa interwencja odnotowana została o godzinie 21.21 przy ulicy Żorskiej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęła informacja o wyczuwalnym zapachu gazu na klatce schodowej. Do akcji skierowano cztery zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu pomiarów, nie stwierdzono obecności gazu w atmosferze. Charakterystyczny zapach mógł być spowodowany wcześniejszym serwisowanie gazomierzy przez pracowników gazowni. W związku z brakiem zagrożenia zastępy wróciły do bazy, a zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy w dobrej wierze.
Dodatkowo, w trakcie wtorkowej służby strażacy z PSP Racibórz prowadzili działania związane z monitorowaniem rzeki Odry.
![Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773827025zrzut-ekranu-2026-03-18-o-10-39-08-.png)



![Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773918942img-20260319-111956-.jpg)



![Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO] Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773823750zrzut-ekranu-2026-03-18-o-09-48-45-.png)










![Minister rolnictwa na ziemi raciborskiej. Ogromny potencjał, realne problemy [FOTO i WIDEO] Minister rolnictwa na ziemi raciborskiej. Ogromny potencjał, realne problemy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774016568dsc-1415-.jpg)






















![Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO] Wiceminister Marek Gzik z wizytą w raciborskiej ANS [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774008354img-20260320-111454-.jpg)







Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany