Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 sierpnia 202209:46

Raport 998. Nocny pożar w Krzanowicach. Atak owadów w Czerwięcicach i Samborowicach

Raport 998. Nocny pożar w Krzanowicach. Atak owadów w Czerwięcicach i Samborowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dwadzieścia jeden interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i jednostek OSP w trakcie minionego długiego weekendu. Rozpoczęto także jedno działanie cykliczne, które polega na dwukrotnym monitorowaniu rzeki Odry każdego dnia. Sprawdź szczegóły interwencji.

Piątek, 12 sierpnia 2022

Weekendowa służba rozpoczęła się dla strażaków z Raciborza od wyjazdu nad rzekę Odrę, celem przeprowadzenia działań polegających na monitorowaniu rzeki pod kątem śniętych ryb. W trakcie działań wykorzystano łodzie motorowe do sprawdzenia Odry z poziomu rzeki oraz quada gator do monitorowania z brzegu. Przeprowadzono także wywiady z wędkarzami, którzy poinformowali strażaków, że w ostatnim czasie nie doszło do ujawnienia śniętych ryb. Podobnie działania prowadzone będą codziennie, aż do odwołania.

Z kolei o godzinie 17.29 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP pognały do Kornic na ulicę Spółdzielczą, skąd napłynęło zgłoszenie o pożarze śmietnika. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pod wskazanym adresem nie ma śmietnika. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy złośliwy.

O godzinie 18.18 odnotowano kolejne zdarzenie, które zapoczątkowało serię wyjazdów do usuwania gniazd owadów. Pierwsze z nich miało miejsce w Rudach. Kolejne odnotowano: o godzinie 19.13 w Rudyszwałdzie i o godzinie 20.20 w Roszkowie.

Ostatnie piątkowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 22.23. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w Krzanowicach przy ulicy Magdaleny doszło do pożaru budynku. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe pierwszego zastępu pod adres podany w zgłoszeniu i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że budynek nie jest objęty ogniem. Palą się za to palety składowane przy jednej ze ścian. W wyniku pożaru doszło do uszkodzenia stolarki okiennej na pierwszym piętrze opuszczonego budynku i zadymienia wnętrza. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia, sprawdzeniu pomieszczeń pod kątem obecności osób postronnych oraz oddymieniu pomieszczeń. Straty materialne oszacowano na kwotę 5 000 złotych. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

Sobota, 13 sierpnia 2022

Pierwsza sobotnia interwencja odnotowana została o godzinie 1.17 w nocy. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie, że do pokoju dziecięcego w domu jednorodzinnym przy ulicy Długiej w Samborowicach przez dziurę w płycie gipsowo-kartonowej przedostają się osy. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zgłoszenie zostało potwierdzone. Okazało się, że owady, które miały gniazdo na poddaszu przegryzły płytę podwieszoną pod sufitem. Strażackie działania polegały na usunięciu gniazda. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

O godzinie 11.59 jeden zastęp OSP został zadysponowany do Kuźni Raciborskiej na ulicę Kozielską. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o zalanej piwnicy. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na wypompowaniu wody. Przyczyną zdarzenia była pęknięta rura w budynku.

Kolejne zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 13.36. Jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Żwirową w Raciborzu. Działania strażaków na miejscu zdarzenia polegały na usunięciu gniazda owadów.

Interwencję z owadami w roli głównej odnotowano także o godzinie 14.08 w Czerwięcicach przy ulicy Głównej. Podczas prac polowych doszło do uszkodzenia podziemnego kokonu szerszeni. Owady zaatakowały rolnika. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który zajął się unieszkodliwieniem owadów. Na szczęście rolnikowi nie stało się nic groźnego.

O godzinie 14.29 dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP pognały na ulicę Kozielską w Brzeźnicy. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie mówiące o widocznym pożarze na polu. W tym przypadku mocne opady deszczu były sprzymierzeńcem strażaków, gdyż ugasiły ogień jeszcze przed przybyciem służb. Okazało się, że paliły się pozostałości roślinne. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia mogło być podpalenie.

Kolejne dwa sobotnie zdarzenia dotyczyły… usuwania skutków mocnych opadów deszczu. Strażackie działania polegały na usuwaniu błota z jezdni. Działania prowadzono w Pawłowie na ulicy Powstańców Śląskich (godz. 15.27 – 1 zastęp PSP oraz 4 zastępy OSP) oraz w Raciborzu na ulicy Starowiejskiej (godz. 15.43 – 1 zastęp PSP oraz 2 zastępy OSP).

O godzinie 16.50 jeden zastęp OSP został zadysponowany na ulicę Stawową w Zawadzie Książęcej. Działania strażaków polegały na usunięciu gniazda owadów błonkoskrzydłych.

Z kolei o godzinie 17.18 dwa zastępy z Reymonta i jeden zastęp OSP zostały zadysponowane na ulicę Grzonki w Raciborzu, skąd z jednego z monitorowanych obiektów wpłynęło zgłoszenie z instalacji wykrywania pożarów. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że zagrożenie nie występuje. Zgłoszenie zostało więc zakwalifikowane jako alarm fałszywy z instalacji.

Ostatnie sobotnie zdarzenie odnotowano o godzinie 19.03 przy ulicy Powstańców Śląskich w Rudniku. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie mówiące o błocie zalegającym na jezdni. Do akcji skierowano jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na usunięciu błota z odcinka około 15 metrów.

Niedziela, 14 sierpnia 2022

Pierwsza interwencja tego dnia miała miejsce o godzinie 0.28 w nocy z soboty na niedzielę. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o możliwej próbie samobójczej w lokalu mieszkalnym przy ulicy Roberta Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że osoba znajduje się już pod opieką ratowników medycznych, którzy w asyście policji weszli do mieszkania. W związku z tym strażacy nie podejmowali żadnych działań i wrócili do bazy.

O godzinie 9.31 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP udały się na ulicę Starowiejską w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o błocie na jezdni. Strażackie działania polegały na umyciu drogi.

Niedzielne popołudnie przebiegło pod znakiem owadów. O godzinie 17.24 jeden zastęp OSP został skierowany do Budzisk celem usunięcia gniazda szerszeni. Z kolei o godzinie 18.27 jeden zastęp ochotników skierowano na ulicę Parkową w Tworkowie. Tutaj działania polegały na usunięciu gniazda os z wieży widokowej.

Poniedziałek, 15 sierpnia 2022

W poniedziałek odnotowano jedno zdarzenie. O godzinie 9.21 jeden zastęp OSP został zadysponowany na ulicę Szpitalną w Wojnowicach. Jego działania polegały na usunięciu gniazda owadów.

Autor: red., fot. FB/OSP KSRG Krzanowice, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202210:54

Franciszek Pieczka (1928-2022). Pożegnanie

Franciszek Pieczka (1928-2022). Pożegnanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rodzony Ślązak z gminy Godów niedaleko Raciborza zmarł wczoraj, 23 września. Dwa lata temu, w wywiadzie dla GCKSiT, opowiadał o swojej młodości. Bywał w Raciborzu.

fot. Jerzy Reżny
Aktualności25 września 202214:19

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

- Jola to radosna, pełna życia dziewczyna - nasza dobra koleżanka. Niestety na jej drodze stanął nowotwór. Leczenie nie tylko wymaga od pacjentki ogromnego wysiłku, ale także jest bardzo drogie. Chcemy w tych trudnych chwilach wesprzeć Jolę, organizując specjalnie dla niej festyn charytatywny - tyle w zapowiedzi przesłanej do redakcji. Zgodnie z nią, w grodzie Drengów ruszyła plenerowa impreza.

fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Aktualności24 września 202216:43

Ponad sto koni na żerdzińskim Hubertusie [FOTO i WIDEO]

Ponad sto koni na żerdzińskim Hubertusie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Impreza zorganizowana przez stajnię Podkowa zgromadziła hodowców i miłośników koni z całej południowej Polski i Czech.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202217:38

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO]

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Motocykliści skupieni wokół grupy SRC Motocykle spotkali się dziś, 25.09., na corocznych nieszporach przy kościele pw. św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich.

Jan Ptak, w
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:00

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Pierwszy jesienny weekend piłkarski za nami. Nie brakowało emocji, ale i niespodzianek. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 września 202220:27

Wicher Płonia niestraszny pszowskiemu Górnikowi [FOTO]

Wicher Płonia niestraszny pszowskiemu Górnikowi [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartej kolejce pierwszej grupy C klasy Podokręgu Racibórz naprzeciw siebie stanęły zespoły Wichru Płonia i TS Górnik Pszów. Oba zespoły dzieliła różnica trzech punktów na korzyść ekipy z Pszowa.

(greh)
Sport25 września 202218:41

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO]

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Na boisku przy Spacerowej w Kobyli doszło do starcia miejscowego Płomienia z Naprzodem z Borucina. Oba zespoły, z racji nie najlepszej passy w ostatnim czasie miały sobie coś do udowodnienia.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport25 września 202218:25

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO]

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

W siódmej kolejce B klasy naprzeciw siebie stanęły ekipy z Cyprzanowa i Wojnowic. Choć obie miejscowości leżą w różnych gminach, to z racji względnie niedużej odległości między nimi spotkanie to można było nazwać małymi derbami.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Kultura i edukacja25 września 202221:25

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

XXXV Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai na finiszu. Cykl koncertów zbliża się do końca. W niedzielę wystąpiła grupa Solidaris Bras oraz wychowankowie Elżbiety Włosek-Żurawieckiej. 

Jan Ptak
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Nasz Racibórz 26.08.2022
31 sierpnia 202222:40

Nasz Racibórz 26.08.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.