Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności11 sierpnia 202209:24

Raport 998. Czech na kawasaki zaliczył wywrotkę przy Czekoladowej

Raport 998. Czech na kawasaki zaliczył wywrotkę przy Czekoladowej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Bilans minionej służby strażaków z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP obfitował w interwencje. Odnotowano ich łącznie jedenaście. Wśród nich znalazły się zdarzenia drogowe, pożary oraz usuwanie gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze zdarzenie nowej strażackiej służby odnotowano w środę, o godzinie 15.32. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na ulicy Czekoladowej w Raciborzu doszło do wypadku motocyklisty. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że z nieustalonych przyczyn przewrócił się motocykl kawasaki, na którym podróżowała dwójka obywateli Republiki Czeskiej. Jednej z osób podróżujących na jednośladzie strażacy chcieli udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy. Osoba ta jednak odmówiła. Dalsze strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem. Straty materialne oszacowano na kwotę 4 000 złotych.

- Kierujący motocyklem 51-letni obywatel Republiki Czeskiej został ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia. Był trzeźwy - przekazał mł. asp. Łukasz Gardas z KPP w Raciborzu.

Kolejne zdarzenie, które jednocześnie zapoczątkowało serię podobnych interwencji odnotowano o godzinie 15.34 w Wojnowicach przy ulicy Rostka. Jeden zastęp OSP został zadysponowany celem usunięcia gniazda owadów. Do podobnych zdarzeń strażacy-ochotnicy z terenu powiatu wyjeżdżali jeszcze kilkukrotnie. Interwencje odnotowano: o godzinie 18.22 w Raciborzu-Markowicach przy ulicy Hetmańskiej, o godzinie 19.43 w Raciborzu przy Piotrowskiej, o godzinie 19.51 w Rudach przy Brzozowej oraz o godzinie 20.10 w Turzu przy ulicy Stawowej.

Z kolei o godzinie 18.37 jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP pognały do Modzurowa, gdzie na polu doszło do pożaru beli słomy w trakcie prac polowych. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Straty materialne oszacowano na kwotę 100 złotych.

Kolejne zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 21.32 w Zabełkowie na ulicy Spacerowej. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na jezdni znajduje się plama substancji ropopochodnej. Strażackie działania polegały na sorpcji substancji oraz doczyszczeniu jezdni. Plama miała długość około 100 metrów. Działania prowadziły dwa zastępy OSP.

Za strażakami także dwie nocne interwencje. O godzinie 0.03 w nocy ze środy na czwartek dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP pognały do Kobyli na ulicę Główną, skąd wpłynęło zgłoszenie mówiące o pożarze drewna składowanego obok garażu. Jeszcze przed przybyciem strażaków właścicielowi udało się przemieścić przyczepkę w bezpieczne miejsce. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu ognia oraz sprawdzeniu, czy pożar nie przedostał się na garaż. Straty materialne oszacowano na kwotę 5 000 zł. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia mogło być podpalenie.

Z kolei o godzinie 2.45 jeden zastęp OSP został zadysponowany na ulicę Poprzeczną w Krzyżanowicach, skąd dotarło zgłoszenie o psie uwięzionym między sztachetami płotu. Strażacy odgięli metalowe pręty, uwalniając zwierzę, które uciekło.

Ostatnia do tej pory interwencja miała miejsce dziś, 11 sierpnia, o godzinie 7.05 przy ulicy Chopina w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z instalacji wykrywania pożarów z jednego z chronionych obiektów. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że przyczyną wzbudzenia czujki pożarowej była przypalona potrawa.

Autor: red., fot. Czytelnik, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202210:54

Franciszek Pieczka (1928-2022). Pożegnanie

Franciszek Pieczka (1928-2022). Pożegnanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rodzony Ślązak z gminy Godów niedaleko Raciborza zmarł wczoraj, 23 września. Dwa lata temu, w wywiadzie dla GCKSiT, opowiadał o swojej młodości. Bywał w Raciborzu.

fot. Jerzy Reżny
Aktualności25 września 202214:19

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli

Trwa festyn charytatywny w raciborskim grodzie. Pomagają Joli - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

- Jola to radosna, pełna życia dziewczyna - nasza dobra koleżanka. Niestety na jej drodze stanął nowotwór. Leczenie nie tylko wymaga od pacjentki ogromnego wysiłku, ale także jest bardzo drogie. Chcemy w tych trudnych chwilach wesprzeć Jolę, organizując specjalnie dla niej festyn charytatywny - tyle w zapowiedzi przesłanej do redakcji. Zgodnie z nią, w grodzie Drengów ruszyła plenerowa impreza.

fot. Robert Ambroziewicz
Reklama
Aktualności24 września 202216:43

Ponad sto koni na żerdzińskim Hubertusie [FOTO i WIDEO]

Ponad sto koni na żerdzińskim Hubertusie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Impreza zorganizowana przez stajnię Podkowa zgromadziła hodowców i miłośników koni z całej południowej Polski i Czech.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 września 202217:38

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO]

Sezon na finiszu. Motocyklowe nieszpory przy św. Krzyżu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Motocykliści skupieni wokół grupy SRC Motocykle spotkali się dziś, 25.09., na corocznych nieszporach przy kościele pw. św. Krzyża w Pietrowicach Wielkich.

Jan Ptak, w
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport25 września 202218:00

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Pierwszy jesienny weekend piłkarski za nami. Nie brakowało emocji, ale i niespodzianek. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport24 września 202220:27

Wicher Płonia niestraszny pszowskiemu Górnikowi [FOTO]

Wicher Płonia niestraszny pszowskiemu Górnikowi [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartej kolejce pierwszej grupy C klasy Podokręgu Racibórz naprzeciw siebie stanęły zespoły Wichru Płonia i TS Górnik Pszów. Oba zespoły dzieliła różnica trzech punktów na korzyść ekipy z Pszowa.

(greh)
Sport25 września 202218:41

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO]

Zła passa Kobyli wciąż trwa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Na boisku przy Spacerowej w Kobyli doszło do starcia miejscowego Płomienia z Naprzodem z Borucina. Oba zespoły, z racji nie najlepszej passy w ostatnim czasie miały sobie coś do udowodnienia.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport25 września 202218:25

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO]

Niespodzianka w Cyprzanowie. Outsider pokonał faworyta [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

W siódmej kolejce B klasy naprzeciw siebie stanęły ekipy z Cyprzanowa i Wojnowic. Choć obie miejscowości leżą w różnych gminach, to z racji względnie niedużej odległości między nimi spotkanie to można było nazwać małymi derbami.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Kultura i edukacja25 września 202221:25

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu

Solidaris Bras i młodzi wirtuozi organów w kościele na Ostrogu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

XXXV Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Henryka Klai na finiszu. Cykl koncertów zbliża się do końca. W niedzielę wystąpiła grupa Solidaris Bras oraz wychowankowie Elżbiety Włosek-Żurawieckiej. 

Jan Ptak
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Nasz Racibórz 26.08.2022
31 sierpnia 202222:40

Nasz Racibórz 26.08.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.