Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 lipca 202209:27

Raport 998. Dwie kolizje, pożar i owady. Czad przy Katowickiej

Raport 998. Dwie kolizje, pożar i owady. Czad przy Katowickiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

AKTUALIZACJA. Siedem zdarzeń minionej doby odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Wśród nich znalazły się zdarzenia drogowe, alarm z czujki czadu, pożar ścierniska oraz usuwanie gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze zdarzenie odnotowano o godzinie 9.54 na skrzyżowaniu ulic Eichendorffa i Kościuszki w Raciborzu. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów: mercedesa A i dacii dokker. Na miejsce skierowano jeden zastęp z Reymonta. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzenie rozpoznania ustalono, że w obu pojazdach podróżowali jedynie kierowcy, którzy opuścili je o własnych siłach. Nie wymagali także pomocy medycznej. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, sorpcji wycieków płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu jezdni. Działania trwały dwie godziny. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 10 000 złotych.

- Sprawcą zdarzenia był 19-latek kierujący dacią, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 63-latkowi kierującemu mercedesem. Obaj kierujący byli trzeźwi, a sprawcę ukarano mandatem karnym. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję - przekazał nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP w Raciborzu.

Kolejna interwencja strażaków również dotyczyła zdarzenia drogowego. Doszło do niego o godzinie 15.19 na ulicy Rudzkiej w Raciborzu. Zderzyły się tutaj dwa pojazdy, osobowy i dostawczy: opel i ford. W jednym z nich przewożone były butle z gazem propan-butan. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że na szczęście nie doszło do rozszczelnienia przewożonych butli. Łącznie w obu pojazdach podróżowały trzy osoby, które nie odniosły obrażeń. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu atmosfery pod kątem wycieku zawartości transportowanych butli oraz uprzątnięcie jezdni. Straty materialne oszacowane zostały na kwotę 5 000 złotych.

- W tym przypadku sprawcą okazał się 57-latek kierujący fordem, który nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu, przez co najechał na tył opla kierowanego przez 44-letnią kobietę. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a sprawca ukarany został mandatem. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja - poinformował nadkom. M. Szymański z KPP Racibórz.

O godzinie 17.50 dwa zastępy PSP pognały na ulicę Katowicką w Raciborzu, skąd do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wejściu domowej czujki czadu w stan alarmu. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów atmosfery, potwierdzono obecność tlenku węgla w atmosferze. Mieszkanie zostało przewietrzone. Dokonano także kontroli pozostałych mieszkań w tym pionie. Do emisji tlenku węgla doszło najprawdopodobniej z piecyka gazowego. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

Kolejne poniedziałkowe zdarzenie odnotowano o godzinie 19.06 w Sławikowie. Doszło tam do pożaru ścierniska. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Na szczęście ogniem objęty był niewielki areał, w związku z czym strażacy dość szybko poradzili sobie z pożarem. Przyczyną zaprószenia ognia było rozpalone w pobliżu ścierniska ognisko.

Ostatnie trzy zdarzenia dotyczyły usuwania owadów. Odnotowano je kolejno: o 20.23 w Raciborzu przy Starowiejskiej, o 20.26 w Łubowicach oraz o 21.23 w Rudniku przy Wesołej.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.