Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 maja 202218:46

Biblioteczny Dzień Dziecka z książką, piłką, historią i przyrodą

Reklama
Racibórz:

W sobotę 28 maja piknik "Łączy nas biblioteka" rozpoczął świętowanie Dnia Dziecka w Raciborzu. Wydarzenie współorganizowali: Unia Racibórz, Muzeum w Raciborzu, Arboretum Bramy Morawskiej, Stowarzyszenie Odra 1945, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Wodociągi Raciborskie. Na 15 tematycznych stanowiskach dzieci mogły wykazać się zamiłowaniem do książek, historii, sportu i przyrody, a mistrz Freestyle Football Paweł Skóra – zainaugurował Tydzień Czytania Dzieciom.

Podczas pikniku dzieci zbierały punkty za udział w najróżniejszych aktywnościach. Za każde stanowisko uczestnik dostawał pieczątkę na specjalnej karcie, a po zebraniu 10 pieczątek mógł odebrać nagrodę w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Pieczątkę można było też otrzymać za wypożyczenie książki czy wypicie kubka wody Raciborzanka. Wszystkie dzieci bez wahania ruszyły do zbierania punktów na 15 tematycznych stacjach.

Unia Racibórz zorganizowała stanowiska piłkarskie. Na terenie Orlika SP 4 na dzieci czekał slalom, żonglerka piłką, Freestyle, tor przeszkód i ogromny Dart piłkarski. W imprezie udział wzięło wielu młodych zawodników klubu, którzy w trakcie pikniku zdążyli też rozegrać kilka potyczek piłkarskich. Arboretum Bramy Morawskiej zapewniło przyrodnicze aktywności – były żywe obrazy z kwiatów oraz dendrologiczne pieczątki – zgadywanki. Muzeum w Raciborzu zorganizowało malowanie twarzy w stylu egipskim, do którego przez cały piknik ustawiała się kolejka chętnych. Stowarzyszenie Odra 1945 zaprosiło dzieci do wybijania monet i szukania skarbów w piaskownicy odkrywców. Bibliotekarki i bibliotekarze zaproponowali uczestnikom prace plastyczne, bańki mydlane, gry i zabawy, odwiedziny w bibliotece i kiermasz taniej książki. W dniu pikniku do biblioteki zapisało się prawie 50 młodych czytelników!

Gościem specjalnym wydarzenia był Mistrz Świata we FREESTYLE FOOTBALL Paweł Skóra, który przed swoim pokazem zainaugurował obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Coroczne wydarzenie promuje wartościową literaturę wśród najmłodszych czytelników, a w tym roku odbywa się pod hasłem "Polscy autorzy dla klimatu". Nawiązując do tematu, Paweł Skóra przeczytał fragment książki „Gdzieś daleko. Bajka eko” Izabeli Skorupki. Po żywo przyjętej zachęcie do czytania gość dał popis efektownych sztuczek piłkarskich. Później uczestnicy ruszyli ponownie do zbierania pieczątek na kolejnych stanowiskach animacyjnych. Chętnych do udziału w atrakcjach nie zabrakło do samego końca imprezy.

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany został w ramach projektu „ŁĄCZY NAS BIBLIOTEKA” dofinansowanego ze środków programu BLISKO Narodowego Centrum Kultury. Wydarzenie jest pierwszym działaniem w ramach dwuletniego projektu, realizowanego przez bibliotekę przy udziale partnerów.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Autor: RCK, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport5 lutego 202320:57

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sportowe weekendowe emocje za nami. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Sport5 lutego 202310:19

Siatkarski maraton za dwa oczka w Krzanowicach

Siatkarski maraton za dwa oczka w Krzanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. poglądowe
Sport5 lutego 202310:14

Piłka ręczna. Pietrowicki Start bez punktów z liderem

Piłka ręczna. Pietrowicki Start bez punktów z liderem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh), fot. FB/SWWS Szczypiorno Kalisz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.