Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 maja 202219:50

Racibórz to teraz ich drugi dom. Polsko-ukraiński piknik pod Oborą [FOTO i WIDEO]

Racibórz to teraz ich drugi dom. Polsko-ukraiński piknik pod Oborą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Według szacunków władz miasta w Raciborzu przebywa blisko tysiąc Ukraińców, ponad sześćset w prywatnych domach. Dziś postawiono duży krok w kierunku integracji. Była muzyka, polskie i ukraińskie dania oraz dobra zabawa.

Od 14.00 kemping Obora zapełnił się Ukraińcami oraz mieszkańcami Raciborza, nie tylko tymi, którzy goszczą uchodźców w swoich domach. Był prezydent Raciborza Dariusz Polowy oraz m.in. prof. Marek Migalski, raciborzanin, wykładowca UŚ, znany z mediów komentator polityczny, który pod swój dach przyjął dwie ukraińskie rodziny.

- Chodzi o to, byśmy z dala od spraw formalnych wzajemnie się poznali - przekonuje prezydent Polowy, który - jako panelista - o pomocy uchodźcom w Raciborzu mówił podczas zakończonego w piątek poznańskiego kongresu Impact'22. Posłuchajcie krótkiej rozmowy z prezydentem, który mówi o skutecznym wsparciu, ale i problemach, m.in. na rynku pracy, które można dziś zauważyć.

Furorę zrobiła ukraińska kuchnia. Dobór dań był ogromny, a o tym, co można było zjeść mówią Anna z Raciborza i Natalia z Ukrainy. Jak się okazuje, Ukrainki chętnie przygotują wschodnie potrawy dla każdego, kto zechce ich skosztować. Gdzie się zgłosić w tej sprawie - o tym w krótkim materiale wideo.



Gwiazdami małej sceny pikniku byli Christina Dutchak - dwukrotna uczestniczka The Voice of Ukraine (Голос країни), Iryna Kniazieva i Andriy Grynyshyn. Obszerny wywiad z artystami - Uczestniczka The Voice of Ukraine gościła w Raciborzu. Skomentowała decyzję ukraińskiego jury Eurowizji

Piknik polsko-ukraiński w Raciborzu - reportaż

Autor: opr. waw, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 czerwca 202509:21

Cyrk, ogień i serce Don Juana – nowa energia w murach Zamku Piastowskiego

Cyrk, ogień i serce Don Juana – nowa energia w murach Zamku Piastowskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Magiczna noc na raciborskim zamku. W sobotę, 28 czerwca, Zamek Piastowski po raz pierwszy stał się przestrzenią niezwykłego festiwalu „Misteria Piastorum”, łączącego teatr uliczny, ogień i elektroniczne brzmienia. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców i pokazało, jak średniowieczne mury mogą tętnić współczesną sztuką. Zobaczcie fotorelację Jana Ptaka.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie30 czerwca 202518:51

Spirala czasu z irysów zakwitnie w Zaczarowanym Ogrodzie w Raciborzu

Spirala czasu z irysów zakwitnie w Zaczarowanym Ogrodzie w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu powstaje niezwykła przestrzeń – „spirala czasu” z irysów. Projekt, który otrzymał wsparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, stanie się nowym ogrodniczym sercem Zaczarowanego Ogrodu, przyciągając miłośników natury i botanicznych opowieści.

waw
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.