Turystyka impulsem dla rozwoju naszego regionu

W Zabrzu zainaugurowano cykl warsztatów dotyczący prac związanych z opracowaniem „Polityki Rozwoju Turystyki w Województwie Śląskim”. W spotkaniu, które odbywało się na poziomie 320 w Kopalni Guido, uczestniczył wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz przedstawiciele branży turystycznej.
„Turystyka to jeden z ważnych elementów rozwoju gospodarczego województwa. Ten dokument ma dać impuls dla rozwoju turystyki i możliwości efektywnego wykorzystania środków unijnych. Wierzę, że te prace przyczynią się do stworzenia konkretnej strategii i wskażą kierunki rozwoju. Śląskie jest regionem niezwykle różnorodnym, obok uznanych marek Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Beskidów, mamy Krainę Górnej Odry, ale również bogate dziedzictwo związane z turystyką przemysłową. Naszym celem jest wykorzystanie tych atutów i rozwój branży oraz przyciąganie do regionu turystów” – podkreślał wicemarszałek Wojciech Kałuża.
Zarząd Województwa Śląskiego rozpoczął prace zmierzające do opracowania „Polityki Rozwoju Turystyki w Województwie Śląskim 2030”. Celem dokumentu jest stworzenie trwałych podstaw dla harmonijnego i długotrwałego rozwoju sektora turystycznego w województwie śląskim.
Turystyka odgrywa istotną rolę w regionie, dlatego niezbędne jest podejmowanie systematycznych działań na rzecz podnoszenia atrakcyjności turystycznej województwa. Z jednej strony to konsekwentna promocja walorów miejsc i systematyczna komunikacja z otoczeniem, z drugiej działania związane z uatrakcyjnianiem i podnoszeniem jakości oferty turystycznej.
Całość działań prowadzonych przez Województwo Śląskie w istotny sposób przyczynia się do wzrostu liczby turystów przyjeżdżających do regionu. W ostatnich latach pandemia zahamowała ten pozytywny trend. Niestety straty spowodowane obostrzeniami związanymi z COVID-19 wciąż są zauważalne, a branża turystyczna jako jedna z pierwszych została mocno dotknięta skutkami pandemii.
Cykl warsztatów strategicznych jest skierowany do liderów i ekspertów z branży turystycznej – członków Śląskiej Rady Turystyki. Kolejne warsztaty odbywać się będą z branżą i przedstawicielami poszczególnych marek turystycznych naszego regionu takich jak: Beskidy, Śląsk Cieszyński, Jura Krakowsko-Częstochowska oraz Kraina Górnej Odry.
Warsztaty i inne narzędzia konsultacji wykorzystane w trakcie wypracowywania zapisów dokumentu mają przyczynić się do uzgodnienia stanowisk w najważniejszych kwestiach dotyczących kierunków rozwoju turystki w regionie.






















![Drzewa wracają na raciborski rynek [FOTO] Drzewa wracają na raciborski rynek [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17634701801763461732img-20251118-101228-.jpg)
![Rodzice dzieci z Przedszkola nr 15 kategorycznie sprzeciwiają się łączeniu z SP 15 [LIST DO REDAKCJI] Rodzice dzieci z Przedszkola nr 15 kategorycznie sprzeciwiają się łączeniu z SP 15 [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763402144469428709-122125863260505640-2384095428740047716-n-2-.jpg)









![Cztery niedzielne interwencje strażaków [RAPORT 998] Cztery niedzielne interwencje strażaków [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763370901zdjecie-whatsapp-2025-11-16-o-15-15-04-e80997fa-.jpg)











![Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza [FOTO] Turniejowe zmagania w hali przy Łąkowej. Unia Turza Śląska najlepsza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763371803photo-53-of-466-.jpg)



![Z Orlika na Stadion. Historyczny sukces dziewcząt z ZSP Pogrzebień [FOTO] Z Orlika na Stadion. Historyczny sukces dziewcząt z ZSP Pogrzebień [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763462732img-20251114-wa0143-.jpg)























Komentarze (0)
Dodaj komentarz