RegioJet ma zgodę na połączenie z Krakowa do Chorwacji przez Rybnik i Wodzisław Śląski

28 stycznia polski Urząd Dozoru Kolejowego wydał pozytywną decyzję (tak zwany otwarty dostęp) czeskiemu przewoźnikowi Regiojet o uruchomieniu od 15 czerwca pociągu z Krakowa do Splitu i Rijeki.
- Pociąg będzie jeździł od czerwca do września każdego roku. Odjazd z Krakowa planowany jest o godzinie 16:30 w każdy wtorek, piątek i niedzielę. Przyjazd do Splitu planowany jest o godz. 12:21, a w Rijece o 8:36. Z powrotem do Krakowa ze Splitu odjedzie o godz. 15:30, a z Rijeki o godz. 18:35, w poniedziałki, środy i soboty. Pociąg będzie się zatrzymywał wyłącznie w Katowicach, Tychach, Rybniku i Wodzisławiu Śląskim. Będzie to pierwszy w historii pociąg z Polski nad wybrzeże chorwackie! - informuje Konsulat Republiki Chorwacji w Krakowie.
Niestety, nie będzie można kupić biletów w relacji krajowej, a wyłącznie poza granice Polski.
Niestety, nie ma też pewności, że połączenie ruszy. - Pociąg miał ruszyć już tego lata, ale nie jest to jeszcze przesądzone. Przewoźnik wciąż nie uruchomił w Polsce swoich pociągów, mimo posiadanej już zgody na trasę Przemyśl - Praga. Plany krzyżuje pandemia i ciągłe zmiany w obostrzeniach dotyczących podróży. Ale nie tylko. - Decyzja otwartodostępowa to wyłącznie formalność administracyjna, którą należy spełnić, by przejść do kolejnego etapu przygotowań. Dopiero po uzyskaniu decyzji przewoźnik może rozpocząć jakiekolwiek działania związane z uruchomieniem nowego połączenia kolejowego, nie wyłączając oceny aktualnych własnych uwarunkowań operacyjnych - mówi "Rynkowi Kolejowemu" Michał Plaza, manager w RegioJet. - Biorąc pod uwagę, że brak decyzji uniemożliwiał wcześniejsze zawnioskowanie o dostęp do infrastruktury, to uzyskanie korzystnego dla RegioJet slotu może być w obecnym rozkładzie jazdy już niezwykle trudne - przyznaje Plaza.









![Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich U20 w Raciborzu [FOTO] Międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich U20 w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780778813dsc-1366-.jpg)




![Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780654458photo-17-z-77-.jpg)


![Derby bez historii. Studzienna przyjechała w dziesiątkę i nie wyszła na drugą połowę [FOTO] Derby bez historii. Studzienna przyjechała w dziesiątkę i nie wyszła na drugą połowę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780776999gre06883-.jpg)




![Piknik rodzinny w Zawadzie Książęcej. Dzień Dziecka z teatrem, animacjami i atrakcjami dla najmłodszych [FOTO] Piknik rodzinny w Zawadzie Książęcej. Dzień Dziecka z teatrem, animacjami i atrakcjami dla najmłodszych [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780814118photo-20-z-62-.jpg)




![Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO] Dziewczęta po raz pierwszy na InPost Cup. Drugi dzień turnieju za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780789027photo-96-z-306-.jpg)

![Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO] Stal Kuźnia Raciborska bez przełamania. Naprzód wywozi cenny punkt w walce o podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780822735photo-74-z-79-.jpg)


















Komentarze (0)
Dodaj komentarz