Wyznaczono datę otwarcia nowego żłobka na Ostrogu. Są jeszcze miejsca

Budowa żłobka przy ul. Bielskiej dobiega końca. Dzieci będą mogły do niego uczęszczać już od pierwszego kwietnia. Są jeszcze miejsca - informuje ratusz.
Żłobek na Ostrogu to nowoczesna placówka miejska, w której opiekę znajdzie aż setka dzieci w 4 oddziałach. Nad dziećmi czuwać będzie profesjonalna kadra, w tym także psycholog, pielęgniarka i logopeda. Maluchom oferujemy przyjazne, kolorowe, bezpieczne sale, wyposażone w pomoce interaktywne, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci, w tym także niepełnosprawnych. Pomieszczenia posiadają wentylację, klimatyzację oraz ogrzewanie podłogowe - informują urzędnicy.
Doskonałe warunki dla dzieci
Ponadto w żłobku będą prowadzone zajęcia z języków obcych, odbywające się w formie gier i zabaw, dostosowanych do wieku i możliwości poznawczych maluszków. Przy projektowaniu obiektu zadbano o wszystkie detale: od mebli i wyposażenia (w tym także sprzętów na podwórku), wykonanych z bezpiecznych i przyjaznych dzieciom materiałów, odpowiedni dobór kolorystyczny pomieszczeń a nawet zewnętrzny mural, stworzony przez artystkę z myślą o pobudzeniu dziecięcej wyobraźni. Całości dopełnia taras w każdej z sali oraz ogrodzony plac zabaw.
Jest dietetyk i kucharz – będą zdrowe i smaczne posiłki. Niewątpliwym atutem żłobka jest w pełni wyposażone zaplecze kuchenne, w którym na miejscu przygotowywane będą posiłki dla dzieci przez doświadczonych kucharzy. Nad doborem potraw czuwać będzie dietetyk, ustalający jadłospis, dostosowany do bieżących potrzeb żywieniowych dzieci, w tym także wymagających specjalnej diety.
Dla dzieci z niepełnosprawnościami. Placówka przy ul. Bielskiej przystosowana jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Z myślą o nich powstała sala terapeutyczna, w której będą prowadzone zajęcia wspierające.
Przyjazny kadrze i rodzicom. Budynek nowego żłobka został zaprojektowany w taki sposób, by nie tylko sprostać potrzebom rozwojowym dzieci, ale także aby był funkcjonalny dla pracującej tu kadry i przyjazny rodzicom. Jest to więc parterowy obiekt, z dogodnym dojazdem i miejscami parkingowymi, z dodatkową toaletą dla rodziców, pomieszczeniem na szatnię i wózkownię. Placówka zlokalizowana jest przy ul. Bielskiej w Raciborzu, w sąsiedztwie Przedszkola nr 24 oraz przychodni.
Do żłobka przy ul. Bielskiej przyjmowane są dzieci już od 20 tygodnia życia. Zapisy trwają. Do żłobka będzie można przyprowadzać swoje pociechy od 1 kwietnia 2022 r. Aby ułatwić rodzicom zapisywanie dzieci i pozyskiwanie informacji została uruchomiona specjalna infolinia pod nr: 32 755 06 98. Korzystać z niej mogą także rodzice, którzy już zapisali swoje maluchy do placówki, oczekujący na ich przyjęcie. Infolinia czynna jest w godzinach pracy Urzędu Miasta w Raciborzu.
Podstawową funkcją żłobka jest zapewnienie odpowiedniej opieki nad dziećmi, zabezpieczenie ich potrzeb fizjologicznych i emocjonalnych. Co równie ważne, to także wsparcie w ich rozwoju w wielu obszarach, m.in. stymulacja funkcji poznawczych i motorycznych poprzez zabawę i kontakt z innymi dziećmi. To również spora pomoc dla rodziców, szczególnie mam, które chcą wrócić do aktywności zawodowej i poszukują najlepszej możliwej opieki.
Żłobek na Ostrogu powstaje dzięki dofinansowaniu z programu Maluch +, pozyskanemu przez Miasto Racibórz w wysokości 3 mln 300 tys. zł. Pozyskane fundusze stanowią najwyższą kwotę dotacji w woj. śląskim i czwartą, co do wielkości w skali kraju. Jest to również jedna z flagowych inwestycji prezydenta Dariusza Polowego, która odpowiada na potrzeby mieszkańców.
„Czas spędzony z dzieckiem w domu jest nie do przecenienia. To wówczas maluch poznaje siebie, świat i uczy się relacji z najbliższymi mu osobami. Przychodzi jednak moment, w którym rodzice stają przed koniecznością - bądź chęcią - powrotu do pracy. Z własnego doświadczenia wiem, że zapewnienie odpowiedniej opieki to wyzwanie, również finansowe. Dlatego działając w duchu odpowiedzialności społecznej samorządu oddaje w Państwa ręce nowy miejski żłobek na Ostrogu – informuje prezydent Dariusz Polowy. Stworzyliśmy w nim bezpieczne i komfortowe warunki dla Państwa pociech gwarantując im opiekę wykwalifikowanej kadry, a Państwu dając pewność i przystępną cenę. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości.”
Po oddaniu do użytku placówki przy ul. Bielskiej wejdzie ona w skład Zespołu Żłobków w Raciborzu z siedzibą dyrekcji i administracji przy ul. Słonecznej 9. Zainteresowane osoby powinny pobrać kartę zgłoszenia dziecka ze strony www.zlobek.raciborz.pl w zakładce BIP – druki do pobrania lub bezpośrednio w placówce przy Słonecznej, gzie należy też składać wypełnione karty. Tu również mogą zgłaszać się osoby chętne do pracy w nowej placówce. Więcej informacji dostępnych jest pod numerem infolinii. Aktualności warto też śledzić na FB: @ZlobeknaOstrogu.








![Narodowe Święto Niepodległości w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Narodowe Święto Niepodległości w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762863913dsc-9688-.jpg)

![Unia Racibórz pokonała Czarnych Gorzyce. Przy Srebrnej polała się krew! [FOTO i WIDEO] Unia Racibórz pokonała Czarnych Gorzyce. Przy Srebrnej polała się krew! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762875306dsc01290-.jpg)
![Gwiazdy motoryzacji minionych dekad na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] Gwiazdy motoryzacji minionych dekad na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762876024dsc-3812-.jpg)

![Koncert pieśni patriotycznych na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] Koncert pieśni patriotycznych na raciborskim rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762886709dsc-4136-.jpg)





![Narodowe Święto Niepodległości. Refleksja nad 11 listopada 1918 roku [OPINIA] Narodowe Święto Niepodległości. Refleksja nad 11 listopada 1918 roku [OPINIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_16671456391665686006_dsc8569--.jpg)




![Święto Niepodległości na sportowo [WYNIKI I TABELE] Święto Niepodległości na sportowo [WYNIKI I TABELE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17629014151762878491gre01590-.jpg)
![Święty Marcin gościł u świętego Mikołaja na Starej Wsi [FOTO] Święty Marcin gościł u świętego Mikołaja na Starej Wsi [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762937587bez-nazwy-89-.jpg)



![Jesień pełna wydarzeń w Stacji Kultura w Pietrowicach Wielkich [ZAPOWIEDZI] Jesień pełna wydarzeń w Stacji Kultura w Pietrowicach Wielkich [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762950165obraz-1-.jpg)


![Nowy wóz bojowy dla OSP Owsiszcze już na miejscu [FOTO i WIDEO] Nowy wóz bojowy dla OSP Owsiszcze już na miejscu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17630594033fb72f2c-c28e-41bf-8080-1ff5c5bc772b-.jpg)
![Mażoretki Zara 11 XI na Stadionie Śląskim [FOTO i WIDEO] Mażoretki Zara 11 XI na Stadionie Śląskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762951051zdjecie-whatsapp-2025-11-11-o-13-22-30-9b58ad01-.jpg)

![Remisowa batalia w Nędzy. Sześć bramek i kontrowersje na finiszu [FOTO] Remisowa batalia w Nędzy. Sześć bramek i kontrowersje na finiszu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762894113photo-82-of-184-.jpg)
![Jestem OK - taki, jaki jestem – spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece [ZAPOWIEDŹ] Jestem OK - taki, jaki jestem – spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762949817anita-kiderys-baner-.png)






















Komentarze (0)
Dodaj komentarz