Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 stycznia 202215:08

Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk - Czy ludzie nadal korzystają z wróżb?

Wróżka Mira Elżbieta Sobczyk - Czy ludzie nadal korzystają z wróżb? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Dzisiaj ludzie nie mogliby wyobrazić sobie życia bez świata online – w nim również udzielają się wróżki. Można więc natrafić na jedną z takich usług: wróżby są dostępne na portalach informacyjnych, czy w czasopismach. Gdyby zatem ludzie tak bardzo nie byli zainteresowani wróżbami, ich obecność w życiu codziennym nie byłaby tak wyraźna. Jednak czy każdy korzysta z usług wróżki? O pracy wróżki opowie Wrózka Mira Elżbieta Sobczyk.

Kto regularnie korzysta z usług wróżek?

Osoby mobilne

Ci, którzy nie rozstają się ze swoimi smartfonami, mogą częściej korzystać z wróżb, niż inni. Mają bowiem ułatwiony dostęp do usług wróżek – są bowiem dostępne różne aplikacje, czy płatne wiadomości SMS, które można włączyć jako opcję dodatkową. W ten sposób ktoś świadomie decyduje się na to, że w niedługich odstępach czasu będzie otrzymywać poradę w postaci wróżby.

Warto jednak zastanowić się nad zasadnością takiej usługi, którą ktoś proponuje prawie że w formie newslettera, czyli wiadomości, która cyklicznie trafia na skrzynkę e-mail. Jeżeli ktoś nie ma faktycznie żadnej takiej sprawy, z jaką chciałby się zwrócić do wróżki, korzystanie z takiej usługi jest wówczas bardziej formą rozrywki niż faktycznym wariantem jakiegoś wsparcia. 

Ludzie mający wątpliwości

Czasem na horyzoncie pojawia się trudna sytuacja życiowa lub zawodowa – są tacy, u których do takich zdarzeń dochodzi wręcz notorycznie. Nie w każdej takiej sytuacji będą mogli otrzymać poradę od swoich krewnych, przyjaciół, czy znajomych.

Natomiast wszyscy ci eksperci, którzy są związani z określoną dziedziną, mogą zupełnie nie trafić ze swoją sugestią, ponieważ w ogóle nie znają osoby, która prosiłaby o wskazówkę.

Z kolei wróżba jest „na wyciągnięcie ręki”, można z niej skorzystać zupełnie anonimowo i prywatnie. W dodatku dla wróżbity nie ma to znaczenia, czy chodzi o delikatną sprawę natury prywatnej, czy może bardziej o problemy w pracy.

Osoby niemogące znaleźć odpowiedzi

Jeżeli ktoś wpada w tak zwane błędne koło, poszukując odpowiedzi na nurtujące pytanie, zawsze lepiej zdać się na poradę wróżki, niż bezowocnie starać się w dalszym ciągu. Pytania mogą dotyczyć relacji, która się zakończyła albo dlaczego ktoś wyjechał bez słowa pożegnania.

Nieraz to właśnie wróżba może zasugerować, jak się zachować w takiej trudnej sytuacji, a jej treści pozwoli przywrócić poczucie równowagi. Osoba, która otrzyma wróżbę, będzie mogła wreszcie „pójść dalej”, wiedząc, jak jeszcze można spojrzeć na daną kwestię.

Trzeba jednak pamiętać, że wróżba nie jest poradą, a jedynie można ją traktować jako wskazówkę bez pokrycia. Wróżka nie daje bowiem żadnych gwarancji na swoje usługi poza tymi, że klient tę wróżbę dostanie. Oczywiście czym bardziej doświadczona jest wrózka lub wróżbita tym większe są szanse, że wróżba jednak okaże się trafna.

Kto „nie chodzi” do wróżki?

Sceptycy

Wróżbę omijają szerokim łukiem przede wszystkim te osoby, które nie wierzą w to, że taka sugestia może w ogóle się sprawdzić. Ich logika bowiem „każe” im wątpić w coś, co nie jest poparte naukowo. Odnosi się to również do tego, że w danej kwestii nie wypowiada się ktoś, kto ma duże doświadczenie w danym temacie. Przykładowo sceptykowi trudno udać się do wróżki, jeśli jego problem dotyczy planów związanych z rozwojem biznesu. Szczególnie jeśli biznes ten będzie mógł „ruszyć”, gdy uda się zawrzeć kontrakt.

Religijni

Osoby wierzące często w ogóle nie rozważają tego, że mogłyby skorzystać z porady wróżki. Ich religia, czy własne przekonania oparte na wierze sprawiają, że wróżby są dla nich czymś niewłaściwym, co pochodzi z jakiś „ciemnych stron mocy”. Niektórzy mogą wręcz dojść do wniosku, że trzeba jeszcze tę moc „dokarmiać” wiarą w tę przepowiednię, by wróżba się spełniła. Jest to nieraz sprzeczne z religią, szczególnie jeśli dużo uwagi poświęca się w niej wolnej woli, którą mają nie tylko ludzie, ale która „krąży po świecie”.

Niezadowoleni

Jeżeli ktoś już kiedyś skorzystał z porady wróżki i wróżba ta się nie spełniła, może podchodzić już w przyszłości do takich usług z większym dystansem. Są tacy, którzy skreślają ze swojej listy usługi związane z wróżbami. Zwłaszcza jeśli mieliby traktować je jako jedną z opcji, która może pomóc, gdy trzeba będzie wziąć pod uwagę różne aspekty danej sytuacji.

Kto czasami korzysta z porad wróżki?

Sugerujący się okolicznościami

W ciągu roku jest co najmniej kilka takich okazji, kiedy można sobie „pofolgować” i skorzystać z porad wróżki. Można do nich zaliczyć na przykład Andrzejki, czy Halloween, a także ostatki, czy tłusty czwartek.

Ponadto urodziny i imieniny oraz Nowy rok to również takie okoliczności, które „zachęcają” do skorzystania z „pomocy” wróżki. Są więc takie osoby, które właśnie w te dni w ciągu roku mogą być skłonne, by sprawdzić, co „mówi” wróżka. Częściej jednak traktuje się takie porady wtedy „z przymrużeniem oka”, bardziej w formie rozrywki, która uatrakcyjnia dane wydarzenie.

Będący w poważnej sytuacji życiowej

Dziwne telefony? Ktoś ze znajomych nagle zniknął? Ktoś wyjechał bez pożegnania? Ktoś znajduje jakieś liściki w kieszeni bliskiej osoby, a może dwuznaczne wiadomości SMS? W każdej z tych sytuacji kryje się jakaś tajemnica, której nie można rozwikłać w tradycyjny sposób, zadając po prostu pytanie wprost.

Niekiedy sytuacja jest na tyle delikatna, że nawet osoba, która chciałaby poznać prawdę, za żadne skarby nie miałaby ochoty, by ktoś się dowiedział, że coś wie lub martwi się z takiego powodu. Wtedy właśnie czasem można skorzystać z porady wróżki, która być może coś doradzi, co mogłoby się jakoś przydać. Profesjonalna wróżka zawsze dochowuje pełnej tajemnicy.

Nastawieni na wygraną

Zbliża się ważne wydarzenie, na przykład w świecie sportu? Jedna z drużyn, jeśli wygra, da szansę zarobić wszystkim tym, którzy na nią „postawią” w zakładach bukmacherskich? Trzeba się więc dopytać wróżki, „co ptaki ćwierkają” w takiej kwestii. Szkoda by było przegapić taką okazję na wzbogacenie się w stosunkowo prosty i szybki sposób.

Zawsze jest szansa, że wróżka „wie lepiej”, że „ma nosa”, czy jak ktoś mówi swego rodzaju „szósty zmysł”. W związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że wskaże właściwą opcję, której nikt inny nie wziął pod uwagę. W każdym razie osoba, która nastawiła się na wygraną, może tak sądzić, a okoliczność, chociażby piłkarski mundial nie zdarza się zbyt często.

W jakich sprawach można poradzić się wróżki?

Dzisiaj główne tematy, które porusza się, chcąc uzyskać wróżbę, to relacje, praca, a także sytuacja finansowa, czy prywatna. Są też tacy, którzy będą pytać o okoliczności społeczne, plany na przyszłość, a także o rozterki uczuciowe. Coraz częściej ludzie pytają, o sytuacje gospodarczą kraju, a nawet notowania akcji na giełdzie. Oczywiście pandemia również jest tematem wielu wróżb w ostatnich 2 latach - choć ostatnio trochę mniej.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności18 maja 202215:07

W raciborskim okrąglaku duże zmiany

W raciborskim okrąglaku duże zmiany - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Warszawskiej rozpoczęła się wymiana ławek.

fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 maja 202212:05

Powstał ranking szkół przyjaznych LGBT

Powstał ranking szkół przyjaznych LGBT - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
16
Racibórz:

W czołówce województwa śląskiego znalazła się jedna szkoła z naszego regionu.

red., fot. pixabay.com/SharonMcCutcheon
Reklama
Reklama
Aktualności19 maja 202214:25

Tak za życia wyglądała Dżed-Amonet-ius-anch - Egipcjanka z raciborskiego Muzeum

Tak za życia wyglądała Dżed-Amonet-ius-anch - Egipcjanka z raciborskiego Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W raciborskim Muzeum trwa jedna z ciekawszych konferencji poświęcona mumii egipskiej z raciborskiego Muzeum. Prezentowane są najnowsze badania, a także rekonstrukcja twarzy kobiety. Wydarzenie jest transmitowane live.

red., fot. Muzeum w Raciborzu
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności19 maja 202213:22

Festyn ekologiczny na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO]

Festyn ekologiczny na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Tematem przewodnim festynu była ochrona flory i fauny. Całemu wydarzeniu towarzyszył event organizowany przez firmę z Łodzi "Świat Przygód" Grzegorz Boryca. Na scenie wystąpiły dzieci z raciborskich placówek oświatowych, a także wychowankowie Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Aktualności19 maja 202209:27

Zbliża się zmiana nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej na Śląsku

Zbliża się zmiana nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej na Śląsku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Już 23 maja nastąpi kolejny etap zmian nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, tym razem dotyczący województwa śląskiego.

red.
Aktualności19 maja 202208:56

GDDKiA. Przygotowujemy kolejne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo na DK45 w Raciborzu

GDDKiA. Przygotowujemy kolejne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo na DK45 w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Racibórz:

- Podpisaliśmy umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK45 z drogą wojewódzką nr 416 w Raciborzu (przy mleczarni). Wykonawcą zadania jest firma DMK Inżynieria z Rybnika, a wartość umowy wynosi o wartości 366 250,95 zł - informuje katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

red.
Biznes18 maja 202214:42

Po covidowej przerwie wróciły raciborskie śniadania biznesowe

Po covidowej przerwie wróciły raciborskie śniadania biznesowe - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
źródło: Przedsiębiorczy Racibórz
Reklama
Reklama
Aktualności18 maja 202210:37

Delegacja z Krzyżanowic na Festiwalu Mniejszości Narodowych i Święcie Kapusty w Ratce [FOTO]

Delegacja z Krzyżanowic na Festiwalu Mniejszości Narodowych i Święcie Kapusty w Ratce [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Delegacja z gminy Krzyżanowice uczestniczyła w Święcie Kapusty i Międzynarodowym Festiwalu Mniejszości Narodowych, które miało miejsce od 13 do 15 maja w partnerskiej gminie Ratka na Węgrzech.

UG Krzyżanowice
Aktualności18 maja 202211:22

Na zamku odbędzie się wojskowy piknik. Armia zachęca do służby

Na zamku odbędzie się wojskowy piknik. Armia zachęca do służby - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Rybniku (dawne WKU) zaprasza już 21 maja na dziedziniec raciborskiego zamku. Armia zachęca do służby. Chętni uzyskają niezbędne informacje.

red.
Reklama
Aktualności18 maja 202209:31

AMG Railing Sp. z o.o. zatrudni pracowników

AMG Railing Sp. z o.o. zatrudni pracowników - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W AMG Railing sp. z o.o. projektujemy i produkujemy światowej klasy balustrady całoszklane, szczebelkowe i poręcze.

 

 

materiał partnerski
Aktualności19 maja 202209:14

Obwodnica i okolice. Tak zagospodarowano teren wokół nowej drogi

Obwodnica i okolice. Tak zagospodarowano teren wokół nowej drogi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Sezon rowerowych i pieszych wędrówek już w pełni. Na zdjęciach pokazujemy rejon otwartej w marcu wschodniej obwodnicy Raciborza, m.in. nowego mostu na starej Odrze pomiędzy Ostrogiem a Miedonią oraz wiaduktu kolejowego na końcu ul. Nad Koleją.

fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport18 maja 202211:58

Dwa dni sportowej rywalizacji w Markowicach

Dwa dni sportowej rywalizacji w Markowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
oprac. (greh), fot. arch. portalu
Aktualności18 maja 202215:42

Jak zahamować nadmierne wypadanie włosów?

Jak zahamować nadmierne wypadanie włosów? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Aktualności19 maja 202220:26

Pokazano jak wyglądała Egipcjanka z raciborskiego Muzeum. Była piękna jak Nefretete

Pokazano jak wyglądała Egipcjanka z raciborskiego Muzeum. Była piękna jak Nefretete - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

- Badania naukowe mumii egipskich na przykładzie Dżed-Amonet-Ius-Anch z zbiorów Muzeum w Raciborzu – konferencja pod tytułem odbyła się w dawnym kościele pw. św. Ducha. Poznaliśmy wreszcie oblicze Egipcjanki, której zmumifikowane zwłoki od II poł. XIX w. znajduje się w naszym mieście.

Grzegorz Wawoczny
Kultura i edukacja18 maja 202212:44

Poza horyzonty z Jankiem Melą. Spotkanie w raciborskiej bibliotece

Poza horyzonty z Jankiem Melą. Spotkanie w raciborskiej bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raciborską bibliotekę odwiedził Jan Mela - polski podróżnik, najmłodszy w historii zdobywca dwóch biegunów w jednym roku, uczestnik nowojorskiego maratonu, działacz społeczny, wieloletni prezes Fundacji „Poza horyzonty” i mówca motywacyjny.

Biblioteka Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.