Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 stycznia 202208:41

Podróże wycinanek zawitały do Raciborza

Podróże wycinanek zawitały do Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Do 25 lutego w Muzeum przy ul. Gimnazjalnej można oglądać nową wystawę czasową pt. Podróże wycinanek, udostępnioną przez Muzeum Częstochowskiego. Otwarcie odbyło się w piątek.

- Jest ona efektem Konkursów Sztuki Ludowej, od lat organizowanych przez Muzeum Częstochowskie, dzięki którym powstała bogata kolekcja tych małych form sztuki. W ramach projektu "Podróże wycinanek" kolekcja odwiedza różne muzea w Polsce, promując tradycyjną sztukę ludową i samych twórców rękodzieła ludowego.

Ekspozycja prezentuje 47 wycinanek różnych artystów, którzy w latach 2003 – 2018 brali udział w ogólnopolskich konkursach sztuki ludowej. Większość z nich nawiązuje do tradycyjnych form sztuki ludowej i czerpie z nich inspirację (wycinanki m. in. łowickie, kurpiowskie, lubelskie, sieradzkie), ale są też wycinanki nietradycyjne, które w swej formie oddają się całkowicie współczesnej i swobodnej kreacji artystycznej.

Prezentowane na wystawie wycinanki olśniewają oryginalnością form, skalą barw i temperamentem artystycznym, zachwycają precyzją i kunsztem wykonania. Dodatkowo na wystawie znajduje się kącik edukacyjny, w którym można ułożyć kostkę Rubika lub sprawdzić się w grach pamięciowych, wykorzystujących motywy prezentowanych wycinanek - informuje Muzeum.

Ekspozycję urządzono w odnowionej sali na piętrze, w której zamontowano nowe oświetlenie. Na miejscu można też spróbować sił w niełatwej sztuce wycinania.

Autor: red., fot. Muzeum w Raciborzu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport9 listopada 202522:01

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele sportowych emocji towarzyszyło pierwszym dniom długiego weekendu. Grali piłkarze na szczeblu od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik, siatkarki, siatkarze, koszykarki i piłkarki ręczne. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Sport10 listopada 202507:39

Kolejne sukcesy raciborskich karateków

Kolejne sukcesy raciborskich karateków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport10 listopada 202516:56

Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali swe umiejętności [FOTO i WIDEO]

Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali swe umiejętności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na nowo otwartym lodowisku Piastor w Raciborzu odbył się dziś wyjątkowy pokazowy trening i mecz mini-hokeja w wykonaniu młodych zawodników Akademii JKH GKS Jastrzębie. Wydarzenie przyciągnęło uwagę licznie zgromadzonych widzów, którzy mogli zobaczyć w akcji najmłodsze talenty jednej z czołowych akademii hokejowych w regionie.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.