Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 stycznia 202211:23

Zmarł Paweł Tanżyna, wybitny zapaśnik Unii Racibórz, pierwszy mistrz Polski z naszego miasta

Zmarł Paweł Tanżyna, wybitny zapaśnik Unii Racibórz, pierwszy mistrz Polski z naszego miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wczoraj, 6 stycznia, w Niemczech zmarł Paweł Tanżyna. Wybitny zapaśnik Unii Racibórz skończyłby w kwietniu 80 lat. Jako pierwszy wywalczył dla Unii tytuł mistrza Polski.

- U niego i Aleksandra Zajączkowskiego zaczynałem swoją karierę - wspomina Ryszard Wolny, złoty olimpijczyk z Atlanty ('96), dziś prezes MKZ Unia Racibórz. Śp. Paweł Tanżyna miał się pojawić w Raciborzu na niedawnym jubileuszu klubu, ale stan zdrowia, niestety, mu na to nie pozwolił.

To jedna z legend zapaśniczej Unii Racibórz. W 1965 r. awansował z kolegami do I ligi. W 1966 r. w Krakowie, w kat. 70 kg, został pierwszym mistrzem Polski w historii klubu. Wielokrotnie stawał na podium krajowego championatu. Przez długie lata był trenerem przy Staszica.

Rodzinie składamy najszczersze kondolencje. Pogrzeb odbędzie się w Niemczech.

img_5794

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności27 sierpnia 202517:59

33. rocznica wielkiego pożaru lasów w Kuźni Raciborskiej – hołd dla bohaterów [FOTO i WIDEO]

33. rocznica wielkiego pożaru lasów w Kuźni Raciborskiej – hołd dla bohaterów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W 33. rocznicę tragicznego pożaru lasów Nadleśnictwa Rudy Raciborskie w Kuźni Raciborskiej odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary tego dramatycznego wydarzenia. W miejscu, gdzie życie stracili mł. kpt. Andrzej Kaczyna i druh Andrzej Malinowski, spotkali się przedstawiciele władz, strażacy i leśnicy, by oddać cześć poległym w walce z żywiołem.

fot. Oskar Tomeczek, wideo RTK
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Nasz Racibórz 15.08.2025
13 sierpnia 202522:19

Nasz Racibórz 15.08.2025

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.