Funkcjonowanie Krajowego Rejestru Pacjentów z COVID-19 zostanie przedłużone

W związku z trwającą epidemią, spowodowaną przez rozpowszechnianie się wirusa SARS-COV-2, wydłużone zostanie funkcjonowanie Krajowego Rejestru Pacjentów z COVID-19. Projekt rozporządzenia skierowano w czwartek do ogłoszenia.
To kolejne wydłużenie działania rejestru. W kwietniu 2020 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie Krajowego Rejestru Pacjentów z COVID-19. Pierwotnie określono, iż rejestr tworzy się na okres 12 miesięcy.
Rzeczywistość pokazała, iż okres ten jest nieadekwatny. W kwietniu 2021 rozporządzenie znowelizowano, zakładając, że rejestr będzie funkcjonował do 31 grudnia 2021. Teraz w projekcie rozporządzenia zapisano przedłużenie jego funkcjonowania do 31 grudnia 2022 r. "Zasadność dalszego prowadzenia rejestru wynika z panującej w dalszym ciągu epidemii" – wskazano w uzasadnieniu.
Utrzymanie rejestru – jak wyjaśniono - przyczyni się do lepszej kontroli potencjalnych ognisk zakażenia i pozwoli na długoterminową obserwację chorych po wypisie z oddziału intensywnej terapii lub ze szpitala.
Proponuje się, aby rozporządzenie weszło w życie z dniem następującym po ogłoszeniu. Wskazany termin – jak zaznaczono – podyktowany jest potrzebą pilnego wprowadzenia projektowanych rozwiązań i jak najszybszego przedłużenia podstawy prawnej możliwości gromadzenia i analizy danych, pozwalających na skuteczniejsze zwalczanie epidemii. (PAP) Katarzyna Lechowicz-Dyl ktl/ mir/
![Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] Ostatnie pożegnanie śp. Tadeusza Ekierta. Racibórz żegna wieloletniego prezesa RAFAKO i Raciborskiej Izby Gospodarczej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766161897dsc-6195-.jpg)









![Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766306996h2o-1-5-.jpg)
![Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] Gala piłkarskiej Unii Racibórz na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766141672bez-nazwy-20-.jpg)


![Choinka dla życia także w Raciborzu. Duże zainteresowanie akcją honorowego krwiodawstwa [FOTO i WIDEO] Choinka dla życia także w Raciborzu. Duże zainteresowanie akcją honorowego krwiodawstwa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766228926zrzut-ekranu-2025-12-20-o-12-07-59-.png)





![Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766308107599929311-1326272479527647-5388029056641683131-n-2-.jpg)






























Komentarze (0)
Dodaj komentarz