Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 października 202112:21

Uczniowie Mechanika zdobywają praktyczne umiejętności w Rafamecie

Uczniowie Mechanika zdobywają praktyczne umiejętności w Rafamecie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Kuźnia Raciborska:

- Głównym celem praktyk jest zapoznanie uczniów z poszczególnymi etapami produkcji w sposób kompleksowy, by nabyte doświadczenie zaowocowało w przyszłych latach, w ich dalszej karierze edukacyjno – zawodowej – powiedział jeden z opiekunów praktyk, Paweł Rutowski z RAFAMET S.A. Mniej więcej do końca tego roku uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 „Mechanik” będą szkolić się pod okiem fachowców światowej klasy producenta obrabiarek.

To już kolejna odsłona współpracy między firmą RAFAMET S.A. a Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu. Od kilku lat uczniowie raciborskiego „Mechanika” odbywają praktyki w kuźniańskiej spółce.

Praktyka czyni mistrza

Uczniom powierzono zadania, które na co dzień realizują pracownicy firmy, są one jednak odpowiednio dopasowane do ich możliwości, a nad ich przebiegiem pieczę sprawują brygadziści. Opiekunowie wprowadzają młodych ludzi w arkana pracy firmy RAFAMET i dzielą się swoimi doświadczeniami, w tym z zagranicznych wyjazdów związanych z montażem maszyn u odbiorców.

- Praktykanci zostali podzieleni na grupy i co tydzień pracują w innej brygadzie, dzięki czemu mają okazję zapoznać się ze specyfiką poszczególnych stanowisk produkcyjnych. Młodzi ludzie wykonują pracę w brygadach montażowo – ślusarskich, zajmują się także obróbką skrawaniem na obrabiarkach konwencjonalnych lecz także na obrabiarkach sterowanych numerycznie – powiedział Paweł Rutowski, jeden z opiekunów praktyk w RAFAMET S.A. dodając jednocześnie, że uczniowie dodatkowo zapoznają się z doborem, kalibracją oraz wydawaniem narzędzi.

Ponadto jednym z etapów praktyki zawodowej jest też zapoznawanie młodzieży z dokumentacją konstrukcyjno – technologiczną, a także poznanie procesu kontroli i zarządzania jakością – Nie będę ukrywał jak bardzo ważne jest poznanie nie tylko procesów budowy maszyn ale także specyfiki ich montażu i samego procesu składania obrabiarek – dodaje Sławomir Najwer, drugi z opiekunów praktyk w RAFAMET S.A.

Praktyki okiem... praktykantów

Jednym z praktykantów jest Piotr Załubski z klasy 4 AT CKZiU Nr 2 „Mechanik” - W firmie jestem na dziale montażu, gdzie mogę uczestniczyć w remoncie maszyn. Już teraz wiem, że wiedza jaką zdobywam w spółce bardzo mi się przyda do egzaminów zawodowych, a także do znalezienia przyszłej pracy. Praktyki są dla mnie bardzo ważne i cieszę się, że mogę je realizować właśnie w firmie RAFAMET S.A. - powiedział Piotr Załubski, uczeń klasy 4 AT CKZiU Nr 2 „Mechanik”.

Szymon German oraz Adam Jurecki, także uczniowie 4 AT w raciborskim „Mechaniku”, zgodnie twierdzą, że umiejętności jakie zdobędą w RAFAMET S.A. posłużą im w przyszłości zawodowej - Obaj jesteśmy na wydziale obróbki, gdzie m.in. uczymy się odczytywać rysunek techniczny, obsługi maszyn CNC jak również poznawać tajniki obróbki. Praktyki w RAFAMECIE to dla nas pogłębianie wiedzy, którą dotychczas mogliśmy nabywać jedynie teoretycznie. Praca w takim zakładzie jak RAFAMET S.A. daje nam nowe doświadczenia i bardzo cieszymy się, że „Mechanik” umożliwia nam realizowanie praktyk właśnie w takim miejscu – stwierdzili zgodnie Szymon i Adam z 4 AT raciborskiego „Mechanika”.

Autor: Materiał prasowy spółki, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności19 lutego 202410:53

Ciało kobiety w mieszkaniu przy Waryńskiego

Ciało kobiety w mieszkaniu przy Waryńskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Aktualności19 lutego 202409:59

Ciężarówka w ogniu w Pawłowie

Ciężarówka w ogniu w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Nasz Racibórz 02.02.2024
2 lutego 202410:02

Nasz Racibórz 02.02.2024

Nasz Racibórz 26.01.2024
26 stycznia 202408:27

Nasz Racibórz 26.01.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.