Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 października 202108:23

Podsumowanie śląskiego Europejskiego Forum Przyszłości

Podsumowanie śląskiego Europejskiego Forum Przyszłości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

30 tysięcy uczestników on-line, 8 tysięcy uczestników stacjonarnych, 330 panelistów w 60 panelach, 200 dziennikarzy, 94 partnerów i 8 wydarzeń towarzyszących. W piątek 8 października zakończyło się trwające trzy dni Europejskie Forum Przyszłości, którego gospodarzem był Stadion Śląski. Brali w nim udział samorządowcy ziemi raciborskiej.

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji pierwszej edycji – podkreślił marszałek Jakub Chełstowski. Europejskie Forum Przyszłości zadebiutowało w kalendarzu wydarzeń koncentrujących kluczowe dla gospodarki i biznesu debaty, ale nie mam wątpliwości, że od razu zajęło w nim bardzo ważne miejsce. Dziękuję wszystkim za udział w Europejskim Forum Przyszłości, także za ciepłe słowa skierowane do nas przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Przez trzy dni na Stadionie Śląskim dyskutowaliśmy o przyszłości województwa.

Poruszone zostały tematy właściwie wszystkich branż. Zwłaszcza, że przez ostatnie miesiące przyszło całej gospodarce funkcjonować w warunkach szczególnych, mało sprzyjających bo związanej z pandemią. Forum jednak było krokiem do przodu. Poznaliśmy opinie ekspertów, przedstawicieli świata polityki, ekonomii i prawa, dotyczące kierunku zmian, jakie czekają Województwo Śląskie. Do końca dekady mamy być regionem niemal zupełnie innym, przyjaznym środowisku, wykorzystującym zupełnie nowe technologie, ale podczas forum mogliśmy poznać zdanie autorytetów, jak te zmiany powinny przebiegać. Jak ważny jest czynnik ludzki i jak wielkie znaczenie odgrywa precyzyjna informacja adresowana do mieszkańców regionu, w tym poszczególnych grup zawodowych, które w procesie transformacji będą odgrywały najważniejszą rolę. Forum było swego rodzaju nauką, poszukiwaniem odpowiedzi, w którym kierunku powinny ewoluować tak ważne dziedziny, jak eksport, produkcja, umacnianie marek i promowanie ich w Europie i na świecie. Poznaliśmy kondycję w jakiej znajdują się takie gałęzie jak transport i logistyka. Na ile potrafimy już teraz sięgać po nowoczesne technologie.

Z Europejskim Forum Przyszłości splotły się także dwa ważne jubileusze – dziesięciolecia istnienia Kolei Śląskich i ćwierć wieku funkcjonowania Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która jest dziś jednym z motorów gospodarki regionu. Forum można nazwać także świętem innowacji, choćby ze względu na nagrodzone startupy. Bo to jest przecież z wiodących kierunków, w którym chcemy podążać. Mam nadzieję, że wszyscy znakomici goście, prelegenci, autorytety wielu dziedzin są usatysfakcjonowani tematycznym zasięgiem prowadzonych debat. Ich głos i wnioski są bardzo dla nas ważne. Europejskie Forum Przyszłości jest idealną płaszczyzną do wymiany poglądów o naszym regionie, jego szansach, ale także i zagrożeniach, bo tylko poprzez merytoryczną dyskusję, możemy w porę je wyeliminować lub całkowicie uniknąć. Już dziś chcę zaprosić na przyszłoroczną edycję Europejskiego Forum Przyszłości, na którym będziemy już bogatsi o kolejne doświadczenia, cenne w kontekście przemian czekających Województwo Śląskie – podsumowuje marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Panele tematyczne forum omówiono na slaskie.pl

Autor: slaskie.pl, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 września 202316:28

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO]

Piknik militarny w Sławikowie. Wiktoria wjechała czołgiem T-55 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mundur Polski wczoraj i dziś - pod takim hasłem, przy wsparciu Lasów Państwowych, przy ruinach pałacu w Sławikowie zorganizowano piknik militarny.

g.waw
Reklama
Sport24 września 202318:16

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za nami kolejny weekend z piłkarskimi emocjami. Sezon nabrał już właściwego tempa. Jedni mogli cieszyć się z wygranej, inni musieli zadowolić się remisem lub przełknąć gorycz porażki. Grali również raciborscy siatkarze. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja24 września 202321:12

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem

Miasto nad rzeką. Pomiędzy Raciborzem a Budapesztem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu przystąpił do realizacji kolejnego już projektu międzynarodowego. Tym razem podjął współpracę z Blanka Teleki Gimnázium w budapesztańskim Zugló.

ZSO nr 1/Małgorzata Sokołowska
Reklama
Kultura i edukacja24 września 202321:07

Mali sadownicy z Brzezia na podium

Mali sadownicy z Brzezia na podium - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.