Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 kwietnia 201016:16

Sesja w powiecie: To nie jest akt polityczny

Sesja w powiecie: To nie jest akt polityczny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Radni powiatu zebrali się dziś na nadzwyczajnej sesji. Uczcili pamięć ofiar katastrofy w Smoleńsku. - To nie jest akt polityczny, a solidarności w żałobie - stwierdził na początku przewodniczący Norbert Mika i szybko dodał, że za udział w posiedzeniu nikt nie otrzyma diet. Mównica była zasłonięta tablicą ze zdjęciem śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki.

Przewodniczący Rady w krótkim przemówieniu stwierdził: - chcemy wierzyć, iż jedność jaka stała się udziałem wszystkich pogrążonych w smutku synów i córek naszego narodu, nie będzie tylko krótko trwającym epizodem, ale skłoni do długotrwałej zgody, aby nie powiedzieć, pojednania narodowego zwaśnionych polityków i ich zwolenników. Dodał, iż jako historyk widzi analogię pomiędzy wydarzeniem z 10 kwietnia 2010 r. ze śmiercią pod Warną, w 1444 r., króla Władysława oraz towarzyszącego mu rycerstwa, możnowładca i duchowieństwa. - Było to jednak w czasie bitwy, stąd śmierć ówczesnej elity politycznej była w pewnym stopniu zrozumiała. Wydarzenia pod Smoleńskiem miały miejsce w czasie pokoju, stąd smutek jest tym większy, bo tajemniczy i niezrozumiały - dodał.

Podczas sesji odczytano nazwiska ofiar. Potem nastąpiła minuta ciszy. Na koniec odśpiewano hymn Polski.

Na sesji obecni byli nie tylko radni, ale również najwyżsi rangą urzędnicy Starostwa oraz szefowie powiatowych jednostek i szkół ponadgimnazjalnych.

(waw)

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności21 kwietnia 202614:42

Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Raciborzu odbyła się uroczystość Złotych Godów, podczas której uhonorowano pary świętujące 50-lecie pożycia małżeńskiego. Medale za długoletnie wspólne życie wręczyli prezydent miasta Jacek Wojciechowicz oraz II wicewojewoda śląski Michał Kopański, składając jubilatom gratulacje i wyrazy uznania.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.