Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 grudnia 202013:05

Wycięto cztery lipy przy Słoneczku na Lwowskiej

Wycięto cztery lipy przy Słoneczku na Lwowskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W lipcu głośna była sprawa walki o zachowanie czterech lip przy dawnym Słoneczku przy ul. Lwowskiej. Wczoraj drzewa zniknęły z raciborskiego krajobrazu.

24 lipca tego roku, przypomnijmy, radni będący członkami Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miasta Racibórz odbyli wizję lokalną pod dawnym "Słoneczkiem" na Lwowskiej. Dotyczyła planowanej wówczas wycinki czterech lip znajdujących się w sąsiedztwie mającego tu powstać przedszkola dla dzieci niepełnosprawnych. O zgodę na wycinkę wnioskowało miasto, powołując się m.in. na przepisy pożarowe. Przeciwny był raciborski ekolog Bogusław Siwak. O sprawie pisaliśmy obszernie w tekście pt. Ruszyła walka o lipy przy Lwowskiej. Członkowie komisji Rady Miasta na wizji lokalnej [FOTO i WIDEO].

Przypomnijmy, półtora miliona złotych trafi do miejskiej kasy ze sprzedaży nieruchomości przy ul. Lwowskiej 9. Do transakcji doszło w kwietniu tego roku. Działkę o powierzchni 0,1257 ha wraz z trzykondygnacyjnym budynkiem o powierzchni użytkowej 1932,95 m2 nabyła Spółka cywilna KASK z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim. Nowego nabywcę wyłoniono w drodze I publicznego przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż nieruchomości, a cena uzyskana w licytacji to dokładnie 1 515 000 zł. Nieruchomość w planie miejscowym przeznaczona jest pod zabudowę usług publicznych. Z budynku przez lata korzystały liczne placówki oświatowe, w tym Szkoła Podstawowa 15, która miała tutaj swoją filię - tzw. Słoneczko oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu. Nowi właściciele zamierzają przeprowadzić kompleksowy remont oraz zaadoptować budynek do prowadzenia działalności gospodarczej w postaci Integracyjnego Przedszkola Terapeutycznego.

Jak informuje Spółka KASK, w przedszkolu stworzone zostaną warunki wychowawcze, edukacyjne oraz rehabilitacyjne, zapewniające wspomaganie oraz ukierunkowanie rozwoju dzieci niepełnosprawnych zgodnie z ich wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi. Inwestorzy otworzyli już podobne placówki m.in. w.: Bielsku Białej, Cieszynie, Jastrzębiu Zdroju, Jaworzynce, Płocku, Radlinie, Rybniku, Skoczowie. Zgodnie z warunkami nabycia nabywca zobowiązany jest do zagospodarowania nieruchomości w terminie do 5-ciu lat od daty zakupu i rozpoczęcia inwestycji w terminie do 2-lat. Szerzej o tym pisaliśmy w tekście Słoneczna kraina - przy Lwowskiej powstanie placówka terapeutyczna

 

Autor: red., fot. Jan Ptak, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport9 listopada 202522:01

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele sportowych emocji towarzyszyło pierwszym dniom długiego weekendu. Grali piłkarze na szczeblu od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik, siatkarki, siatkarze, koszykarki i piłkarki ręczne. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Sport10 listopada 202507:39

Kolejne sukcesy raciborskich karateków

Kolejne sukcesy raciborskich karateków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport10 listopada 202516:56

Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali swe umiejętności [FOTO i WIDEO]

Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali swe umiejętności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na nowo otwartym lodowisku Piastor w Raciborzu odbył się dziś wyjątkowy pokazowy trening i mecz mini-hokeja w wykonaniu młodych zawodników Akademii JKH GKS Jastrzębie. Wydarzenie przyciągnęło uwagę licznie zgromadzonych widzów, którzy mogli zobaczyć w akcji najmłodsze talenty jednej z czołowych akademii hokejowych w regionie.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.