Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 października 202015:44

Zakażeń w powiecie raciborskim jest więcej niż pokazują dane

Zakażeń w powiecie raciborskim jest więcej niż pokazują dane - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Przyznała to dziś Karina Talabska, szefowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu. Jej podwładni nie są w stanie przerobić wszystkich danych. Do poniedziałku 17 z nich przebywało na kwarantannie. Sanepid wnioskuje o wsparcie kadrowe, minimum 8 osób, m.in. do Wojsk Obrony Terytorialnej. Przyjmie każdego na wolontariat, nawet radnych. Zgłosiła się radna Anna Szukalska.

Ostatnie dni to "duży nawał i przyrost wniesień dodatnich" - mówiła radnym Karina Tabalska, prosząc, by z Sanepidem kontaktować się w ważnych sprawach, nie błahych, najlepiej drogą e-mailową. - Moce przerobowe maleją - mówiła szefowa PSSE. Na odpowiedź, niestety, trzeba czekać... kilka dni. Jednocześnie apelowała o wyrozumiałość. Sanepid pracuje teraz na jedną zmianę, w tym w weekendy. Brakuje ludzi na drugą zmianę, na której chciałaby pracować nieodpłatnie radna Anna Szukalska. - Unikajmy zgromadzeń! - apelowała.

Jak dodała, coraz liczniejsze ogniska koronawirusa są w całym mieście, nie tylko szkołach (w Raciborzu np. SP 13, 15, 18, przedszkola 3, 10, 11, 24). Zakażenia są wśród pensjonariuszy DPS-ów (6 przypadków na Jagiełły, 1 w Zabełkowie, 2 w Złotej Jesieni), ponadto w MOW Rudy czy w poprawczaku. Mimo, że zdalnie uczą szkoły ponadpodstawowe oraz klasy IV-VIII, wydano już 48 opinii nt. zdalnego nauczania w klasach młodszych.

Dodała, że Sanepid już nie wydaje decyzji co do kwarantanny (zmieniły się też zasady kierowania na nią). Informacje pracodawcom przekazuje ZUS.

- Nie jesteśmy cudotwórcami - tak skomentowała dyrektor słowa radnego Stanisława Borowika, którego zdaniem Sanepid powinien robić więcej, m.in. w obszarze ratowania pensjonariuszy DPS przy pl. Jagiełły. Uznała jego słowa za życzeniowe, wskazując, że laboratoria badające wymazy wykorzystują maksimum swoich mocy.

Radni zadawali dyrektor PSSE szereg pytań o tryb postępowania. W przypadku kontaktu z lekarzami POZ padł apel o "wytrwałość w dzwonieniu". Szefowa PSSE mówiła, że trzeba się cieszyć, że jakikolwiek kontakt z lekarzami jest, bo ta grupa jest najbardziej narażona na zakażenia.

Jak postępować w przypadku zakażenia - gov.pl

Autor: (waw), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport8 czerwca 202520:21

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W wyższych ligach rozegrano ostatnie mecze bieżącego sezonu. Emocji nie brakowało także w rozgrywkach niższych klas Podokręgu Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 06.06.2025
5 czerwca 202521:47

Nasz Racibórz 06.06.2025

Nasz Racibórz 30.05.2025
29 maja 202517:46

Nasz Racibórz 30.05.2025

Nasz Racibórz 23.05.2025
22 maja 202518:47

Nasz Racibórz 23.05.2025

Nasz Racibórz 16.05.2025
15 maja 202521:18

Nasz Racibórz 16.05.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.