Rowerem przez Polskę. 105 km przez ziemię raciborską

Dziś Racibórz gości uczestników 16 etapu Grand Prix Amatorów na Szosie „Rowerem przez Polskę”. Start na dystansie 105 km odbył się spod Areny Rafako.
To dość niekonwencjonalna propozycja dla miłośników jazdy na rowerze. Organizatorzy wyznaczyli i zorganizowali rajdy w każdym z 16 województw unikając mocno skomercjalizowanych tras, stawiając zaś na parki krajobrazowe i okolice wyjątkowe dla oka. W województwie śląskim tym miejscem jest właśnie Racibórz - gdzie wyznaczono start i metę śląskiego rajdu.
- Wybór tegorocznej trasy długo stał pod znakiem zapytania i w dużym stopniu podyktowany był czynnikami zewnętrznymi - zwłaszcza gęsto rozsianymi robotami drogowymi, jak również rozwojem sytuacji związanej z pandemią. Biorąc pod uwagę bieżące okoliczności, ostatecznie postawiliśmy na wariant „z krótką wizytą w Czechach”, czyli na rundę bardzo przyjemną, umiarkowanie wymagającą i mocno urozmaiconą. Poprowadzona przeważnie w otwartym terenie trasa obejmuje zarówno odcinki płaskie, jak i pagórkowate, generalnie dość szybkie, ale momentami „techniczne” (bywa ciasno, bywa kręto). A ponieważ najbardziej lubimy te piosenki, które choć trochę znamy, to finałowe 12 km zwieńczone sympatycznym finiszem w Pogrzebieniu oraz „rozjazd” z finiszu do bazy w Raciborzu są powtórką z zeszłego roku – informuje główny organizator Karol Koneczny z rajdydlafrajdy.pl.


















































































































































































































































































































![Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] Ostróg zyskuje nowe oblicze. Baseny zewnętrzne przy H2Ostróg i kolejne inwestycje zmieniają dzielnicę [AKTUALNE FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766306996h2o-1-5-.jpg)





![Lokatorzy odebrali klucze. Pierwszy z dwóch nowych bloków przy Łąkowej gotowy do zamieszkania [FOTO] Lokatorzy odebrali klucze. Pierwszy z dwóch nowych bloków przy Łąkowej gotowy do zamieszkania [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17664238661000086809-min-.jpg)



![Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] Pożary sadzy, czujnik gazu i wsparcie dla policji [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766308107599929311-1326272479527647-5388029056641683131-n-2-.jpg)
![Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766358820gre03180-.jpg)



![Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766321641photo-160-of-167-.jpg)
![Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766320641photo-32-of-302-.jpg)

![Kolizja, monitoring i podtrucie czadem [RAPORT 998] Kolizja, monitoring i podtrucie czadem [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_167869544616124340241544093327czujka_www---.jpg)

![Kino Bałtyk w Raciborzu na świątecznie [REPERTUAR] Kino Bałtyk w Raciborzu na świątecznie [REPERTUAR] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766393492000m31ab5tq93o5p-c461-.jpg)





























Komentarze (0)
Dodaj komentarz