Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 sierpnia 202022:48

Wygrana Tworkowa na inaugurację nowego sezonu [FOTO]

Wygrana Tworkowa na inaugurację nowego sezonu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

W niedzielne popołudnie trybuny w Tworkowie wypełniły się kibicami miescowego LKS i gaszowickiego Dębu. Rozgrywany był bowiem mecz pierwszej kolejki klasy okręgowej grupy Racibórz.

Do gry z większym animuszem ruszyli gospodarze, którzy choć nie atakowali, to częściej przebywali przy piłce i starali się rozciągać szeregi zespołu gości. W końcu miescowym udało się stworzyć dogodne sytuacje, lecz ich wykończenie pozostawiało wiele do życzenia. Swe okazje mieli także gracze Gaszowic, ale i ich celowniki nie były jeszcze odpowiednio skoordynowane. Na pierwszego gola kibicom przyszło czekać do 33 minuty spotkania. Najprzytomniej w zamieszaniu w polu karnym Dębu zachował się Bartłomiej Sikorski, który wpakował piłkę do siatki wyprowadzając zespół Tworkowa na prowadzenie. Do przerwy oba zespoły grały swoje, próbując stworzyć dogodne sytuacje, ale mimo ich starań wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie nieco odważniej do przodu ruszył zespół gości, który starał się doprowadzić do wyrównania. Stwarzał dobre sytuacje, ale dobra postawą wykazywał się bramkarz gospodarzy. Ataki starał się wyprowadzać także zespół gospodarzy, ale postawa defensywy Dębu skutecznie studziła zapędy zespołu Tworkowa. Do czasu. W 61 minucie ekipie Adama Jachimowicza udało się wyprowadzić kontrę lewa flanką boiska, skąd piłka została dośrodkowana wzdłuż linii bramkowej. Tam dopadło do niej Mateusz Kocot, który z bliskiej odległości wpakował ją pod poprzeczkę, podwyższając prowadzenie swego zespołu.

Dwubramkowa przewaga gospodarzy nieco rozluźniła ich szyki. W kolejnych minutach zespół gości coraz bardziej dochodził do głosu, co potwierdzili golem w 83 minucie spotkania. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej flanki boiska trafiło wprost na głowę Artura Sapka, który umieścił piłkę w siatce, zdobywając gola kontaktowego. W ostatniej części spotkania obie ekipy robiły co mogły, by zdobyć gola. Niestety, mimo ich starań wynik nie uległ zmianie. Oznaczało to, że lepiej w sezon 2020/2021 weszła ekipa Tworkowa.

LKS 05 Tworków - GKS Dąb Gaszowice 2:1 (1:0)

1:0 Bartłomiej Sikorski 33' 
2:0 Mateusz Kocot 61' 
2:1 Artur Sapek 83'

Żółte kartki: Konrad Kochan (LKS 05 Tworków)

Autor: (greh), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 grudnia 202523:58

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN]

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W miniony weekend nie można było narzekać na brak sportowych emocji. Zapewnili je piłkarze halowi podczas IV weekendu z futsalem, siatkarze KS Racibórz oraz zawodnicy Zoo-Mar JP Telebim RLPS. Sprawdź, jak poradziły sobie poszczególne ekipy. W galerii zdjęcia z niedzielnych potyczek w Halowej Lidze Piłki Nożnej.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport21 grudnia 202513:53

Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO]

Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotnie popołudnie (20.12) rozegrano ostatni w 2025 roku mecz ligowy z udziałem siatkarzy KS Racibórz. Gospodarze zmierzyli się z zespołem KS Volley Miasteczko Śląskie. Spotkanie od pierwszych piłek dostarczyło licznie zgromadzonym kibicom wielu emocji i zakończyło się pięciosetową przeprawą.

Oskar Tomeczek
Sport21 grudnia 202513:36

Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO]

Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 20 grudnia, w hali OSiR Racibórz rozegrano kolejną edycję Winter Futsal Cup, turnieju halowego skierowanego do najmłodszych adeptów piłki nożnej. Tym razem do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2014, a zawody miały międzynarodowy charakter. Na parkiecie zaprezentowały się drużyny z Polski oraz Republiki Czeskiej, dostarczając wielu sportowych emocji zarówno uczestnikom, jak i licznie zgromadzonej publiczności.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.