Ekologiczny miejski odkurzacz rozpoczął pracę na ulicach Raciborza

Od dzisiaj służby komunalne do sprzątania ścisłego centrum miasta używają ekologicznego odkurzacza miejskiego. Elektryczne urządzenie w części zastąpi pracę popularnych dmuchaw.
Miejski odkurzacz Glutton jest zasilany na akumulatory. Czas pracy na jednym ładowaniu producent określa na do 16 godzin. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów, na szerokość mieści się we framudze drzwi. Jego głównymi zaletami jest cicha praca oraz brak kurzu przy sprzątaniu. Ma regulowaną moc i wyposażone jest w filtry oczyszczające o silnej mocy. Urządzenie może odkurzać drobne śmieci z chodników jak również szklane butelki lub stłuczkę. Odkurzacz jest obsługiwany przez jedną osobę. Jako zasobnik śmieci stosuje się w nim popularne kubły, które łatwo wymienić.
Glutton jest obecny w kilkunastu miastach Polski, lecz największą ich liczbę można napotkać w czeskiej Pradze (kilkadziesiąt sztuk). Od teraz pracę urządzenia będzie można także obserwować na raciborskich ulicach.







![Kryta pływalnia ANS przechodzi do historii. W jej miejscu powstanie nowa aula [FOTO] Kryta pływalnia ANS przechodzi do historii. W jej miejscu powstanie nowa aula [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767893765img-4030-.jpg)
![Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767824370img-2545-.jpg)


![Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767773094photo-2026-01-07-08-53-21-2-.jpg)

![Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767782548612947534-122116934109079676-8390672481762165846-n-2-.jpg)











































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany