Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 lipca 202010:04

Bezpieczne wakacje z policją i Sanepidem

Bezpieczne wakacje z policją i Sanepidem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Trwają wakacje. W tym czasie policjanci z KPP Racibórz cały czas dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku. Sprawą niezwykle ważną dla raciborskich policjantów jest jednak także to, by najmłodsi potrafili sami zadbać o siebie, unikając zagrożeń. Pamiętać bowiem trzeba, że podczas wakacyjnych przygód dobra zabawa musi zawsze iść w parze z bezpieczeństwem.

W związku z tym przedstawicielka KPP Racibórz wspólnie z pracownicami raciborskiego Sanepidu spotkała się z dziećmi, który swój wolny czas spędzają w Klubie Osiedlowym "Cegiełka". Mówiono o tym, jak miło, a przede wszystkim bezpiecznie spędzić okres wakacyjny.

Prelegentki tłumaczyły, dlaczego warto korzystać tylko i wyłącznie z kąpielisk strzeżonych, przestrzegały przed głupim zachowaniem w wodzie czy skokami na główkę, w szczególności w miejscach, w których nie znamy dna. Wskazywały także, że warto stosować się do regulaminu kąpieliska oraz obowiązujących na nim oznaczeń. Dzieciom przypomniano, że przed wejściem do wody należy pamiętać o tym, by oswoić się z jej temperaturą, która jest niższa niż temperatura powietrza. Dzięki takiemu postępowaniu unikniemy skurczów mięśni, które mogą być dla nas niebezpieczne.

W czasie spotkania z najmłodszymi przypomniano także o zachowaniu ostrożności na drodze oraz podczas podróży. Najmłodsi muszą wiedzieć, że w czasie podróży powinno się korzystać z fotelików oraz pasów bezpieczeństwa. Dzieciom zwrócono także uwagę, by podczas spacerów i korzystania z placów zabaw nie dali się zwieść nieznajomym i nie wchodzili na opuszczone podwórka.

Dodatkowo przedstawicielka KPP Racibórz omówiła zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu. Nie zabrakło także informacji związanych z konsekwencjami zdrowotnymi i prawnymi dotyczącymi narkotyków i dopalaczy.

Autor: KPP Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 lipca 202513:47

Gołębie na cenzurowanym. Mieszkańcy rynku oczekują działań, prezydent stawia na edukację

Gołębie na cenzurowanym. Mieszkańcy rynku oczekują działań, prezydent stawia na edukację - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
16
Racibórz:

Presja ze strony mieszkańców raciborskiego rynku w sprawie rosnącej populacji gołębi narasta. Z każdym miesiącem przybywa ptaków, a wraz z nimi – problemów związanych z zanieczyszczeniem przestrzeni publicznej. Prezydent Jacek Wojciechowicz zapowiada interwencję, jednak w pierwszej kolejności stawia na działania informacyjne.

red., fot. arch. Qbik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Nasz Racibórz 13.06.2025
13 czerwca 202509:38

Nasz Racibórz 13.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.