Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 czerwca 202011:14

Raport 998. Czad przy Waryńskiego. Potrącenie w Krzyżanowicach

Raport 998. Czad przy Waryńskiego. Potrącenie w Krzyżanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Siedem interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz podczas minionej służby. Wśród nich wymienić można pomiary tlenku węgla przy Waryńskiego, potrącenie rowerzysty w Krzyżanowicach oraz kontrolę gniazda bocianów w Rzuchowie. Sprawdź szczegóły interwencji.

Pierwsze ze zewidencjonowanych zdarzeń miało miejsce o godzinie 10.17. Jeden zastęp OSP dowoził paczki do osób pozostających w kwarantannie. Działania prowadzone były w Raciborzu.

O godzinie 12.42 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja, że w gnieździe bocianów znajdującym się w Rzuchowie przy ulicy Pstrązskiej brak ptaków. Do akcji skierowano autodrabinę z PSP Racibórz oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i kontroli gniazda okazało się, że ptaki znajdują się w gnieździe i nie wymagają pomocy. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 16.02 w Krzyżanowicach przy ulicy Głównej. Doszło tam do potrącenia 14-letniego rowerzysty. Do akcji skierowano dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanemu. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o wezwaniu śmigłowca LPR. W związku z tym zablokowano pobliską DK 45, by wezwany śmigłowiec mógł wylądować. Straty w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 3 000 złotych.

O godzinie 16.07 odnotowano kolejne zdarzenie. Tym razem w Bieńkowicach przy ulicy Raciborskiej. Do akcji skierowano jeden zastęp OSP. Ze zgłoszenia wynikało, że na jezdni znajduje się plama oleju. Po dotarciu strażaków na miejsce okazało się, że substancją znajdującą się na drodze jest obornik. Strażacy usunęli zalegającą substancję, a następnie uprzątnęli drogę. Na czas prowadzenia działań obowiązywał ruch wahadłowy.

Ostatnie wtorkowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 17.01 w Chałupach. Jeden zastęp OSP usuwał powalone drzewo ze ścieżki rowerowej. Przyczyną zdarzenia był silny wiatr.

W nocy z wtorku na środę raciborscy strażacy odnotowali jedno zdarzenie. O godzinie 0.52 udali się na ulicę Łąkową, skąd napłynęło zgłoszenie o oleistej substancji na jezdni. Plama miała szerokość około 40 cm, z kolei jej długość wynosiła kilkaset metrów. Do akcji zadysponowano dwa zastępy PSP, które usunęły substancję i wyczyściły jezdnię.

Autor: red., fot Samuel Markiewka/Racibórz 112, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności12 września 202507:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Robert Ambroziewicz
Aktualności13 września 202510:23

Tak powstaje nowy most na Odrze pod Raciborzem - najnowszy raport z prac

Tak powstaje nowy most na Odrze pod Raciborzem - najnowszy raport z prac - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Powiat:

W sierpniu prace wkroczyły w kolejny etap, którym jest nasuwanie gotowych elementów. Według planu, obiekt będzie oddany do użytku na początku 2027 roku.

red., źródło: ZDW Katowice
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 września 202515:57

Szkoła Podstawowa nr 2 na Płoni świętuje 80 lat. Jubileusz z historią, mszą i festynem

Szkoła Podstawowa nr 2 na Płoni świętuje 80 lat. Jubileusz z historią, mszą i festynem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W 2025 roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Noblistów Polskich na raciborskiej Płoni obchodzi wyjątkowy jubileusz – 80 lat istnienia. Uroczystości rozpoczęły się w sobotę, 13 września, w południe od części oficjalnej w murach placówki, po której uczestnicy wzięli udział w mszy świętej. Świętowanie zakończył festyn rodzinny w farskich ogrodach.

waw
Aktualności13 września 202516:19

Deszcz nie przegonił modelarzy. Trwa RC AirShow [FOTO i WIDEO]

Deszcz nie przegonił modelarzy. Trwa RC AirShow [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

120 pilotów stawiło się nad Ulgą, by wziąć udział w 18. edycji imprezy, jednej z największych tego typu w kraju. Pierwsi uczestnicy przyjechali już w czwartek. Jednak to weekend wypełniony jest atrakcjami. Impreza relacjonowana jest na żywo, a w naszej krótki relacji zobaczycie m.in. start i lot modelu F15 Krzysztofa Majewskiego z Przemyśla.

(waw)
Aktualności13 września 202516:11

Dzień Kultury Niemieckiej w Łubowicach. Zjechali członkowie DFK z całego regionu

Dzień Kultury Niemieckiej w Łubowicach. Zjechali członkowie DFK z całego regionu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W sobotę, 13 września 2025 r., w Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa w Łubowicach zorganizowano Dzień Kultury Niemieckiej połączony z jubileuszem 35-lecia działalności DFK, organizacji mniejszości niemieckiej w województwe śląskim.

waw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport12 września 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Sport13 września 202517:03

Ruszyła 5. edycja Fun z EasyRun 24 Nonstop w Raciborzu

Ruszyła 5. edycja Fun z EasyRun 24 Nonstop w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W weekend 13–14 września 2025 roku Racibórz jest areną wyjątkowego wydarzenia sportowego. Na stadionie i w Parku Zamkowym trwa 5. edycja imprezy biegowej „Fun z EasyRun 24 Nonstop”, organizowanej wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Sport13 września 202521:28

Siatkarski Turniej Charytatywny w Raciborzu – sport i serca dla Sebastiana

Siatkarski Turniej Charytatywny w Raciborzu – sport i serca dla Sebastiana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 13 września 2025 roku, hala OSiR w Raciborzu przy ul. Łąkowej 31 stała się areną sportowej rywalizacji połączonej z pięknym gestem solidarności. Turniej charytatywny na rzecz Sebastiana Belecia zgromadził drużyny z regionu, które od rana do wieczora walczyły o Puchar firmy Koltech. Całkowity dochód z wpisowego trafił na konto Fundacji Kawałek Nieba.

fot. J. Ptak. OSiR
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności13 września 202522:32

Chevrolet dachował na trasie Rudy – Sośnicowice

Chevrolet dachował na trasie Rudy – Sośnicowice - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Kamil Kania, Racibórz112
Reklama
Kultura i edukacja13 września 202522:50

Benefis Elżbiety i Andrzeja Biskupów w Raciborzu – muzyka, teatr i wspomnienia [FOTO]

Benefis Elżbiety i Andrzeja Biskupów w Raciborzu – muzyka, teatr i wspomnienia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 13 września 2025 roku, w Domu Kultury Strzecha odbył się benefis Elżbiety i Andrzeja Biskupów – artystów i pedagogów, którzy od lat aktywnie działają w raciborskim środowisku kulturalnym.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.