Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 maja 202010:44

Radny Piotr Klima do walki o szpital chce wynająć kancelarię prawną. Daje na to swoją dietę

Radny Piotr Klima do walki o szpital chce wynająć kancelarię prawną. Daje na to swoją dietę  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Rajca, który apelował na ostatniej sesji i podjęcie zdecydowanych działań na rzecz przywrócenia mieszkańcom szpitala i przychodni specjalistycznych, proponuje do pomocy wynając kancelarię prawną. 

- Aktualnie pracujemy nad materiałami, które chcemy przekazać właściwym osobom i podmiotom, aby doszło do pilnego podjęcia decyzji w sprawie przywrócenia opieki medycznej (w tym szpitala i poradni specjalistycznych) mieszkańcom naszego miasta i powiatu. Nasze dotychczasowe doświadczenie uczy, że od dwóch miesięcy podejmując tą walkę nie potrafimy przekonać do swoich racji decydentów. Są nam niezbędni dobrzy prawnicy i eksperci od zarządzania ochroną zdrowia w czasie pandemii! - przekonuje radny Klima.

- Chciałbym zaproponować wynajęcie dobrej kancelarii do pomocy w zakresie stosowania prawa przy obecnej walce o ochronę zdrowia i życia mieszkańców Raciborza i powiatu. Uważam, że bez dobrych adwokatów czy radców prawnych nasze działania nie będą tak skuteczne. Mam nadzieję, że spośród radnych znajdą się tacy, którzy zechcą partycypować w kosztach honorariów, np. przeznaczając swoje diety. Moim zdaniem byłyby one najwłaściwiej wykorzystane z korzyścią dla wszystkich mieszkańców i pracowników ochrony zdrowia. Proszę o uwagi i odpowiedź, a w przypadku zrozumienia idei i życzliwości o deklarację zwrotną z podaniem wyskości przeznaczonej kwoty. Ja osobiście deklaruję na początek 3 swoje diety. Proszę jednocześnie o sugestie co do wyboru konkretnej kancelarii w naszym regionie. Proponuję również nasz apel przekazać radnym powiatowym i gminnym z terenu Powiatu Raciborskiego. Warto zaznaczyć ogromną rolę raciborskich mediów na których wsparcie i życzliwość możemy liczyć w ten trudny czas walki o sprawy najważniejsze jakimi są zdrowie i życie ludzi. Jeteśmy im wdzięczni i bardzo dziękujemy. Zachęcam Państwa do aktywnego włączenia się do pracy nad ww. materiałami.

Czytaj także

Radny Klima montuje ekipę, która pojedzie do wojewody i ministra w sprawie szpitala. Może trzeba budować nową lecznicę!

Przekształcenie szpitala wątpliwe prawnie. Do starostwa i ratusza trafiła petycja!

Autor: materiał nadesłany, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności29 marca 202610:01

Noc pełna akcji strażaków. Płonący dom i ranny 38-latek

Noc pełna akcji strażaków. Płonący dom i ranny 38-latek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. OSP Racibórz-Brzezie
Aktualności30 marca 202615:55

Święta będą tragedią. Michał Woś o bezrobociu i rosnących cenach [WIDEO]

Święta będą tragedią. Michał Woś o bezrobociu i rosnących cenach [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
118
Racibórz:

W poniedziałek, 30 marca, przed siedzibą Powiatowego Urzędu Pracy odbyła się konferencja prasowa posła Prawa i Sprawiedliwości Michała Wosia. W spotkaniu uczestniczyli także radni powiatowi PiS: Magdalena Lenort, Tomasz Kusy oraz Krzysztof Bajerski. Głównym tematem konferencji była sytuacja na rynku pracy w regionie oraz jej konsekwencje dla mieszkańców.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 marca 202610:15

Rozstrzygnięto XX Powiatowy Konkurs Wielkanocny w Raciborzu

Rozstrzygnięto XX Powiatowy Konkurs Wielkanocny w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. M. Kościelniak/Muzeum Racibórz
Reklama
Sport29 marca 202622:58

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sportowych emocji w trakcie weekendu nie brakowało. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Swój mecz rozegrali także siatkarze KS PCS Racibórz. Dwa pojedynki mają za sobą również szczypiornistki Startu Pietrowice Wielkie. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, które kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202614:44

Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO]

Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 28 marca rozegrano mecz XVIII kolejki raciborskiej klasy A pomiędzy LKS 07 Markowice a LKS BraxTon Raszczyce. Spotkanie derbowe, zakończone 1:2, wywołało wiele emocji zarówno wśród kibiców, jak i piłkarzy.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202613:53

Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO]

Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.