Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 kwietnia 202010:18

Raciborska policja kontroluje przestrzeganie ograniczeń

Raciborska policja kontroluje przestrzeganie ograniczeń - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Raciborscy policjanci na terenie całego powiatu sprawdzają, czy nowe ograniczenia są przestrzegane przez mieszkańców. Są to kolejne działania, który dotyczą walki z epidemią koronawirusa. Ich respektowanie w życiu codziennym wpływa na opanowanie rozprzestrzeniania się epidemii.

Podczas służby mundurowi patrolują teren miasta i powiatu, reagując na osoby, które nie przestrzegają nowych zaleceń. Pamiętajmy, że wszystkie działania mają na celu przede wszystkim zapewnieni bezpieczeństwa mieszkańcom i wynikają z troski o ich zdrowie i życie.

Stróze prawa dokonują sprawdzenia parków, skwerów, placów zabaw, bulwarów oraz głównych ciągów handlowych pod kątem przebywania na nich dzieci i młodzieży bez opieki. Sprawdzają także limit pasażerów w komunikacji miejskiej. Kontrolom podlegają także samochody osobowe. Policjanci sprawdzają także przestrzegania zawieszenia działaności przez salony fryzjerskie i kosmetyczne. Kotrolują także salony tatuażu. Dodatkowo mundurowi sprawdzać będą, czy została zawieszona działaność hoteli i baz noclegowych.

Raciborscy policjanci, głównie w osobach dzielnicowych, dokonują także sprawdzenia osób objętych kwarantanną. W tym przypadku stróże prawa zwracają szczególną uwagę, czy przestrzegany jest bezwzględny zakaz opuszczania miejsca pobytu osób objętych obostrzeniem. Pamiętać należy, że rozszerzona została lista osób, które podlegać będzie obowiązkowej kwarantannie. Teraz objęci będą nią wszyscy, którzy mieszkają z kontrolowaną osobą.

Policyjny apel do osób objętych kwarantanną

Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. O takich ujawnianych przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które mogą nałożyć wysoką karę finansową w wysokości nawet do 30 tyś zł. Z kolei jeśli osoba, u której potwierdzono zakażenie, oddali się z miejsca, w którym powinna przebywać, będzie odpowiadać zgodnie z art. 161 kk. Za to przestępstwo grozi kara roku pozbawienia wolności.

W przypadku właścicieli firm i lokali usługowych, gastronomicznych i handlowych, którzy nie stosują się do ograniczeń nałożonych na nich Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia w RP stanu zagrożenia epidemicznego, mogą ponieść odpowiedzialność z art. 165 kk. lub 54 kw. Za powyższe przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, z kolei za wykroczenie - do 500 zł.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń - to nasze wspólne dobro!

Autor: KPP Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności5 maja 202613:21

Gra w powodziową ruletkę. Blisko dwa lata po wezbraniu Zbiornik Racibórz wciąż z ograniczoną sprawnością

Gra w powodziową ruletkę. Blisko dwa lata po wezbraniu Zbiornik Racibórz wciąż z ograniczoną sprawnością - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Powiat:

Temat podniósł radny powiatowy Krzysztof Bajerski (Lepszy Powiat). Wody Polskie potwierdziły, że wciąż obowiązują zalecenia ograniczające funkcjonowania obiektu.

opr. red., fot. arch. portalu/Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Styl życia5 maja 202612:45

Ochotnicze straże pożarne powiatu raciborskiego w 1911 r. - ciekawy dokument z archiwum

Ochotnicze straże pożarne powiatu raciborskiego w 1911 r. - ciekawy dokument z archiwum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Raport z działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Raciborskiego w roku 1911 (Bericht über die Tätigkeit des Verbandes der Freiwilligen Feuerwehr des Lankreises Ratibor im Jahre 1911) - ciekawy dokument z raciborskiego archiwum, przytoczony z okazji wspomnienia św. Floriana przez dh. Brunona Stojera z OSP Pietrowice Wielkie.

opr. Brunon Stojer, fot. arch. WiAi WAW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.