Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 marca 202021:03

Dziesięć nowych zakażeń na Śląsku. Do dwóch doszło w szpitalu

Dziesięć nowych zakażeń na Śląsku. Do dwóch doszło w szpitalu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Do 127 osób wzrosła w województwie śląskim liczba chorych na COViD-19. 106 przebywa w szpitalu, 11 220 objętych jest kwarantanną, a 8 108 nadzorem sanitarnym. Dwie osoby zakaziły się w szpitalu. 

- Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego - raportuje resort zdrowia. Uwzględniając raport z 20.32, łącznie w Polsce choruje już 1221 osób. 16 zmarło.

Dziesięć śląskich przypadków ujawnionych przed godz. 18.00 obejmuje m.in. dwóch mężczyzn ze szpitala wojewódzkiego w Bielsku-Białej - jeden w wieku 70 lat z powiatu cieszyńskiego, drugi 44 lat z powiatu bielskiego. Byli leczeni na oddziale z zakażonym pacjentem. Obaj są w dobrym stanie.

W szpitalu zakaźnym w Raciborzu leczeni są kobieta w sile wieku oraz starszy mężczyzna - oboje z powiatu gliwickiego. Są w dobrym stanie. Zakazili się od chorej osoby ze swojego otoczenia.

Pozostałe sześć przypadków nie dotyczy powiatu raciborskiego. W czterech chorzy leczą się w domu, w dwóch w szpitalu.

Autor: opr. w, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 marca 202611:57

25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W środę, 25 marca od wczesnych godzin porannych Urban Lab w Raciborzu wypełnił się mieszkańcami gotowymi nieść pomoc innym. Wszystko za sprawą wspólnej inicjatywy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Lasów Państwowych, która połączyła ideę ratowania życia z troską o środowisko naturalne.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.