Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 marca 202009:19

Raport 998. Zderzenie trzech samochodów na skrzyżowaniu Eichendorffa-Kościuszki

Raport 998. Zderzenie trzech samochodów na skrzyżowaniu Eichendorffa-Kościuszki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W ciągu minionej służby raciborscy strażacy odnotowali sześć zdarzeń. Były wśród nich pożary sadzy w kominie, pomiar tlenku węgla oraz kolizja trzech pojazdów w Raciborzu na skrzyżowaniu Eichendorffa z Kościuszki. Sprawdź szczegóły strażackich interwencji.

Informacja o pierwszym zdarzeniu minionej służby wpłynęła do Powiatowego Stanowiska Kierowania w czwartek o godzinie 9.28. Dotyczyła ona pożaru sadzy w kominie przy ulicy Wojska Polskiego w Owsiszczach. Do akcji zadysponowano dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy okolicznych OSP. Działania strażaków polegały na wygaszeniu paleniska i dokonaniu pomiarów temperatury przewodu kominowego. Prawdopodobną przyczyną zdarzanie był niedrożny przewód kominowy. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych i strat materialnych.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 9.42 w Raciborzu przy ulicy Różyckiego. Jeden zastęp z Reymonta oraz jeden zastęp z OSP zostały zadysponowane w związku ze zgłoszeniem obecności tlenku węgla w atmosferze. Po dojeździe na miejsce strażacy dokonali pomiarów, które potwierdziły niewielkie stężenie śmiercionośnej substancji w lokalu. Mieszkanie przewietrzono, a następnie przekazano administratorowi z zaleceniem kontroli przewodów wentylacyjnych i spalinowych.

O godzinie 11.47 jeden zastęp OSP interweniował w Chałupkach przy ulicy Bogumińskiej. Zgłoszenie dotyczyło plamy substancji na jezdni. Strażacy usunęli jej pozostałości.

Powiatowe Stanowisko Kierowania o godzinie 18.55 odebrało kolejne zgłoszenie. Tym razem wynikało z niego, że doszło do pożaru domu w Rzuchowie przy ulicy Rybnickiej. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano trzy zastępy PSP i cztery zastępy okolicznych OSP. Po dojeździe na miejsce służb na miejsce okazało się, że strażacy mają do czynienia z kolejnym w tym dniu pożarem sadzy w kominie. Ich działania polegały na wygaszeniu paleniska i sprawdzeniu temperatury przewodu kominowego przy użyciu kamery termowizyjnej. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była niepoprawna eksploatacja urządzenia grzewczego na paliwa stałe. Strat materialnych i osób poszkodowanych nie odnotowano.

Kolejne zdarzenie podczas minionej służby raciborscy strażacy odnotowali w piątek, 13 marca, o godzinie 7.10. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o zderzeniu dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Eichendorffa i Kościuszki w Raciborzu. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że w zdarzeniu tym udział brały trzy samochody: fiat punto, peugeot 206 oraz renault megane. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. Działania strażaków polegały na usunięciu plam płynów eksploatacyjnych, usunięciu pojazdów z jezdni oraz jej uprzątnięciu. Straty w tym zdarzeniu oszacowano łącznie na kwotę 12 000 złotych.

Z kolei o godzinie 7.36 raciborscy strażacy rozpoczęli kolejną dobę działań na przejściach granicznych w Pietraszynie i Chałupkach. Ich działania polegają na pomocy straży granicznej i policji w czasie kontroli sanitarnej w związku z koronawirusem.

Autor: red., fot. arch. portalu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności8 listopada 202519:01

Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO]

Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

Po latach oczekiwań, nieporozumień i prób blokowania inwestycji w poprzedniej kadencji samorządu, Racibórz wreszcie doczekał się nowoczesnego lodowiska. W piątek, 8 listopada, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Zamkowej odbyło się oficjalne otwarcie Lodowiska Piastor – obiektu, który ma stać się jedną z głównych atrakcji rekreacyjnych miasta.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.