Ratownicy medyczni zjadą do Raciborza

Szpital Rejonowy oraz Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego organizują w Raciborzu, od 13 do 16 maja, V Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym, będące jednocześnie regionalną eliminacją do wrześniowych mistrzostw kraju w Katowicach.
- Przyjedzie około 40, może nawet 50 ekip, nie tylko ze Śląska, ale i zagranicy. Wysłaliśmy zaproszenia do Turków, Greków, Ukraińców i Czechów - mówi lek. med. Piotr Sokołowski, szef raciborskich ratowników medycznych, aktualnych mistrzów Śląska. Nasza ekipa będzie więc bronić u siebie tytułu, co nie jest łatwe, bo poziom zawodów co roku jest wysoki. Teraz wpadła w wir przygotowań do imprezy.
Już dziś wiadomo, że podczas mistrzostw zostanie przygotowanych osiem zadań. Jakich? To okaże się przed zawodami. Część z nich będzie realizowana w podraciborskich gminach. Chęć przyjęcia ratowników zgłosiły już Krzanowice. Będą też dwa dni festynowe, z pokazami umiejętności ratowników.
O szczegółach będziemy informować na portalu naszraciborz.pl, który objął imprezę patronatem medialnym.
![Słodkie imperia dawnego Raciborza. Nocne zwiedzanie i degustacja [ZAPROSZENIE] Słodkie imperia dawnego Raciborza. Nocne zwiedzanie i degustacja [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774340794zrzut-ekranu-2026-03-24-o-09-25-54-.png)
![Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] Czujność policjantów poza służbą uratowała uczestników ruchu. Zatrzymano kierującą pod wpływem narkotyków [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177425810955-926939-2-.jpg)










![Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] Dziedzictwo na talerzu i w słowie. Śląska Wielkanoc w Pietrowicach Wielkich na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774250829dsc05363-.jpg)





![25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] 25 bohaterów uhonorowanych. Akcja krwiodawstwa z zielonym akcentem w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774436076krew-.jpg)





![Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] Pasyjna zaduma na Zamku Piastowskim. Koncert chóru z Krzyżanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774254308dsc-0029-.jpg)

























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany