Na stawie w parku Roth znów pojawią się kajaki

Prezydent Dariusz Polowy podpisał zarządzenie w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w formie użyczenia na rzecz RTW „Raciborskiego Towarzystwa Wioślarskiego" budynku dawnych szalet przy ul. Bema. Ruszy tu Akademia Kajakowa dla najmłodszych.
Użyczenie na czas nieoznaczony, poza budynkiem o powierzchni 67,5 m kw., obejmie także teren, na którym obiekt jest posadowiony oraz taras widokowy na szczycie. Co do zasady jest ono bezpłatne. W tym przypadku chodzi bowiem o realizację celów publicznych polegających - jak czytamy w zarządzeniu - na zaspokajaniu zbiorowych potrzeb wspólnoty lokalnej w zakresie kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych, w szczególności na zorganizowanie w przedmiotowym budynku magazynu na sprzęt, na potrzeby prowadzenia na sąsiadującym z nim zbiorniku wodnym "Akademii Kajakowej" oraz organizowania szkolenia sportowego i popularyzacji sportu wioślarskiego, a także rekreacji sportowej wśród mieszkańców.
- Szalety pomieszczą szatnie i magazynek - mówił nam w październiku Mariusz Miczek, inicjator przedsięwzięcia. Dziś potwierdza, że wiosną akwen w parku zacznie żyć. Rusza remont obiektu. Ma sponsorów i wolontariuszy (m.in. z poprawczaka), którzy pomogą zaadaptować szalety dla potrzeb wodniaków.
Magistrat, dodajmy, w poprzedniej kadencji wsparł zakup kajaków. Współpraca odbywa się z pobliskim Przedszkolem nr 13. Zajęcia, obok Miczka, poprowadzi Michał Rokicki, były pływak Victorii. Angażuje się raciborski WOPR. Towarzystwo wspólnie z WOPR-em zagospodaruje też garaż starej przystani pod zamkiem nad Odrą. Tu będzie baza sprzętu pozwalającego uprawiać wodniactwo na Odrze.
(w)












![Smutny finał interwencji Tworkowie, pożar w Kornowacu [RAPORT 998] Smutny finał interwencji Tworkowie, pożar w Kornowacu [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762671490b607a3da-1ac0-4601-ab81-488457234410-2-.jpg)
![Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO] Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762624686lodowisko-.jpg)
![Polsko-czeski pościg przez dwa powiaty. Złodzieje w rękach policji [WIDEO] Polsko-czeski pościg przez dwa powiaty. Złodzieje w rękach policji [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762699502578266358-1263536022476960-7287560577354771514-n-.jpg)
![Pierwsze łyżwiarskie disco na nowym lodowisku w Raciborzu. Program kolejnych wydarzeń i cennik [FOTO i WIDEO] Pierwsze łyżwiarskie disco na nowym lodowisku w Raciborzu. Program kolejnych wydarzeń i cennik [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762672535dsc-2853-.jpg)





![Dwaj Czesi pod wpływem narkotyków uciekali kradzionym busem [KOMUNIKAT POLICJI] Dwaj Czesi pod wpływem narkotyków uciekali kradzionym busem [KOMUNIKAT POLICJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176276694055-906497-.jpg)


















![Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali swe umiejętności [FOTO i WIDEO] Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali swe umiejętności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1762790569gre01558-.jpg)





















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany