Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 października 201809:40

Urząd Miasta ostro o placu Długosza. Ci, którzy teraz krytykują wcześniej nie zgłaszali pomysłów

Urząd Miasta ostro o placu Długosza. Ci, którzy teraz krytykują wcześniej nie zgłaszali pomysłów  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Program rewitalizacji placu Długosza Rada Miasta uchwaliła jednogłośnie. Ci, którzy dzisiaj poddają te projekty krytyce nie zgłosili żadnych uwag, żadnych innych propozycji i rozwiązań. Czasu było dość, gdyż prace na odpracowaniem tych pomysłów trwały ok. 3 lata (od grudnia 2015 ). Oczywiście zawsze jest drugie wyjście. Można pieniędzy z UE nie wziąć i za własne zrobić, co się komu podoba - czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Miasta, w którym jest też odniesienie do pralni i zapowiedzi opozycji, że nie dopuści do jej powstania. 

Rewitalizacja Placu Długosza to nie pralnia i kawiarenka internetowa - czytamy na stronie Urzędu Miasta. - W ramach programu rewitalizacji finansowanego ze środków Unii Europejskiej realizujemy i będziemy realizować klika projektów. Te wzbudzające największe zainteresowanie to ul. Długa, plac Długosza, budynek po starej policji, Ogród Jordanowski i biblioteka przy ul. Kasprowicza. Unia Europejska nie daje pieniędzy wprost, tylko na odbudowę. Rewitalizacja stanowi proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych. Ma być prowadzona w sposób kompleksowy poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki. W każdym przypadku ubiegania się o pieniądze na początku była diagnoza, konsultacje, określenie problemów, pomysły na ich rozwiązanie. W przypadku Pl. Długosza i Długiej wyjątkowo intensywne i ponad podziałami. Modernizacja to następstwo tych działań. To co powstaje musi rozwiązywać zdiagnozowane problemy. W przypadku Pl. Długosza te problemy to przede wszystkim brak integracji społecznej mieszkańców, starzenie się centrum i związane z tym potrzeby. Rewitalizacja Pl. Długosza to nie tylko pralnia czy kawiarenka internetowa. To ma być przede wszystkim miejsce spotkań, integracji społecznej, imprez miejskich, usług sąsiedzkich a dopiero później przebudowa nawierzchni nowy budynek, miejsca parkingowe czy miejsce wypoczynku. Program rewitalizacji Rada Miasta uchwaliła jednogłośnie. Ci, co dzisiaj poddają te projekty krytyce nie zgłosili żadnych uwag, żadnych innych propozycji i rozwiązań. Czasu było dość, gdyż prace na odpracowaniem tych pomysłów trwały ok. 3 lata ( od grudnia 2015). Oczywiście zawsze jest drugie wyjście. Można pieniędzy z UE nie wziąć i za własne zrobić, co się komu podoba. Nasz wniosek o dofinansowane został oceniony pozytywnie i dzięki temu korzystamy z dofinansowana w kwocie 6.295.860 ,92 zł (aż 87,44 % zadania). Wprowadzenie na tym etapie zmian powoduje brak jakiegokolwiek dofinansowania i nie będzie już możliwości aplikowania po te środki - ogłosił ratusz.

#um

Autor: opr. red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 października 202512:08

Business Mixer w Raciborzu. Nowy etap współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną [FOTO i WIDEO]

Business Mixer w Raciborzu. Nowy etap współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
20
Racibórz:

22 października 2025 roku w Urban Labie w Raciborzu odbyło się wydarzenie o dużym znaczeniu dla przyszłości lokalnej gospodarki. Podczas spotkania Business Mixer – KSSE w każdej gminie podpisano umowę o współdziałaniu na rzecz aktywizacji gospodarczej Miasta Racibórz w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Porozumienie zawarli przedstawiciele Miasta Racibórz oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) - prezydent Jacek Wojciechowicz i Andrzej Zabiegliński.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.