Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 września 201814:41

Śląskie Senioralia z raciborską biblioteką

Śląskie Senioralia z raciborską biblioteką - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Na tegorocznych Senioraliach nie mogło zabraknąć raciborskiej biblioteki, która od wielu lat wspiera tę niezwykle aktywną grupę mieszkańców. Tym razem, na dziedzińcu zamkowym, seniorzy mogli skorzystać z Pierwszej Pomocy Komputerowej czy kupić książkę za złotówkę.

Wielkie święto seniorów odbyło się w ubiegły piątek. W akcję włączyła się Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu, która na specjalnie przygotowanym stoisku m.in. udzielała porad z zakresu obsługi komputera i Internetu, rozdawała ulotki, zorganizowała cieszący się dużą popularnością kiermasz książek oraz zadbała o najmłodszych, którzy pod okiem bibliotekarek mogli doskonalić sztukę origami.

- Seniorzy w Raciborzu są niezwykle aktywną grupą, dlatego naszą ofertę czytelniczą i kulturalną staramy się przygotować z myślą o nich. Realizujemy bezpłatny kurs komputerowy „Internet 55+”, w ubiegłym roku udało nam się pozyskać fundusze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt „Łączy nas książka”, ciągle powiększamy nasz księgozbiór o tytuły książek z serii „Duże litery” a także umożliwiamy zamawianie „książki na telefon” – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Autor: MiPBP w Raciborzu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport27 grudnia 202523:45

Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO]

Pierwszoligowe granie w HLPN. Wicher zgasił Płomień [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Święta, święta i po świętach. Na parkiet hali OSiR powrócili piłkarze halowi występujący w raciborskiej lidze futsalu. Rozegrano dwa pojedynki pierwszoligowe, które dostarczyły wielu emocji. Zobacz obszerną galerię zdjęć z obu meczów.

(greh)
Reklama
Aktualności28 grudnia 202500:14

Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO]

Pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wspólne śpiewanie z Panem Babcią [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę 27 grudnia w Rudach odbyło się pierwsze wielkie rudzkie kolędowanie. Wydarzenie zgromadziło sporą publiczność i połączyło świąteczną atmosferę z charytatywnym celem – wsparciem Daniela Mateji oraz Marcina Kionki.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Sport28 grudnia 202521:16

Weekend z HLPN [WYNIKI]

Weekend z HLPN [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

O sportowe emocje w trakcie minionego weekendu zadbali piłkarze halowi występujący w Halowej Lidze Piłki Nożnej. W dwa dni rozegrano sześć meczów. Sprawdź ich wyniki i kto strzelił gole.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.