Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 lipca 201812:20

Posłuchaj kryminału z Raciborzem w tle

Posłuchaj kryminału z Raciborzem w tle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Uczestnicy konkursu „Racibórz prozą zaczarowany” organizowanego przez raciborską bibliotekę nie spoczywają na laurach! Przykładem jest wyróżnione w 2016 roku opowiadanie szpiegowsko-sensacyjne Lecha Baczyńskiego „Ostatnia Akcja”, które teraz zostało nagrane w formie audiobooka. Zapraszamy do odsłuchania!

Lech Baczyński otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Racibórz prozą zaczarowany” organizowanym co roku przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu i Urząd Miasta Racibórz. Przypomnijmy, szczęśliwy dla Pana Lecha konkurs odbył się w 2016 roku kiedy to tematem przewodnim było opowiadanie kryminalne, oczywiście z Raciborzem w tle. Od wczoraj „Ostatnia akcja”, czytana przez profesjonalnego lektora – Jana Skupińskiego jest dostępna do darmowego odsłuchania w serwisie YouTube.

- Panu Lechowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych literackich sukcesów a pozostałych zapraszamy do udziału w nowej edycji naszego konkursu. Tym razem czekamy na historie miłosne! Szczegółowy regulamin na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Autor: MiPBP w Raciborzu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 sierpnia 202508:48

Pożary maszyn rolniczych i interwencje straży w powiecie raciborskim

Pożary maszyn rolniczych i interwencje straży w powiecie raciborskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Racibórz 112 info, Kamil Kania (interwencja w Rudach)
Aktualności11 sierpnia 202512:49

Na szlaku wiary i nadziei – pielgrzymi z powiatu raciborskiego w drodze na Jasną Górę [FOTO na bis!]

Na szlaku wiary i nadziei – pielgrzymi z powiatu raciborskiego w drodze na Jasną Górę [FOTO na bis!] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rozpoczęła się 49. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Pątnicy z Nysy, Opola, Głubczyc, Raciborza i Kluczborka przez kilka dni będą przemierzać setki kilometrów, niosąc w sercach intencje swoje i innych. Tegoroczna wędrówka przebiega pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”, nawiązującym do Roku Świętego i programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 sierpnia 202512:39

Afera wokół przyznawania środków z KPO. Konferencja Nowej Nadziei w Raciborzu [WIDEO]

Afera wokół przyznawania środków z KPO. Konferencja Nowej Nadziei w Raciborzu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
35
Racibórz:

Na początku sierpnia 2025 roku media i opinia publiczna zostały poruszone doniesieniami o kontrowersyjnych finansowaniach z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Interaktywna mapa opublikowana przez dziennikarzy ukazała, że część funduszy trafiła do wydatków luksusowych — takich jak jachty, solaria czy ekspresy do kawy. To wyraźnie odbiega od celów KPO, które zakładały wspieranie odbudowy infrastruktury, ekologicznych innowacji oraz transformacji gospodarczej.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.08.2025
7 sierpnia 202522:29

Nasz Racibórz 08.08.2025

Nasz Racibórz 01.08.2025
1 sierpnia 202518:54

Nasz Racibórz 01.08.2025

Nasz Racibórz 25.07.2025
25 lipca 202509:25

Nasz Racibórz 25.07.2025

Nasz Racibórz 13.07.2025
18 lipca 202510:12

Nasz Racibórz 13.07.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.