Powiększy się grono zasłużonych dla Miasta Raciborza

Zenon Stube (na zdjęciu pierwszy z lewej) to kolejna osoba, która znajdzie się w gronie Zasłużonych dla Miasta Raciborza. Stosowną uchwałę w sprawie nadania tytułu i medalu tej treści radni przegłosują na czerwcowej sesji Rady Miasta. Uhonorowany jest m.in. instruktorem terapii uzależnień, pracownikiem socjalnym, społecznym kuratorem sądowym, animatorem zmian społecznych, a przez ponad 25 lat pomaga bezdomnym.
Zenon Stube to społecznik, zasłużony członek środowiska osób zmagających się z uzależnieniami i wykluczeniem społecznym, wytrwały propagator i animator ruchu trzeźwościowego w Raciborzu, wieloletni współorganizator i koordynator Rajdu Środowisk Trzeźwościowych dookoła Polski. Jest ponadto współautorem Gminnego Programu Wychodzenia z Bezdomności, a także programu ARMADA na rzecz zdrowego, trzeźwego miejsca pracy, wdrożonego w kilku raciborskich firmach. Od ponad 20 lat jest społecznym kuratorem sądowym i terapeutą, pracownikiem socjalnym, animatorem zmian społecznych, prowadzi zajęcia i warsztaty w niezliczonych grupach wsparcia.
- Bez wątpienia warto promować raciborzan takich jak Zenon Stube, ogarniając pamięcią wszystko to, czego dla problemu trzeźwości i bezdomności w minionych długich i pracowitych latach dokonał. Nieczęsto wszak zdarza się, że ktoś z taką pasją, zaangażowaniem i poświęceniem pracuje na rzecz innych, a przy tym promocję trzeźwego, zdrowego stylu życia uwiarygodnia przykładem własnego życia. Uhonorowanie tytułem „Zasłużony dla Miasta Raciborza” będzie zatem symbolicznym, bardzo mocnym wskazaniem jakie postawy, jacy ludzie stanowią wzór i najwartościowszą „tkankę” lokalnej, raciborskiej społeczności, a także okazją do podziękowania za wieloletnią, głęboko prospołeczną pracę na rzecz miasta i jej mieszkańców - czytamy w uzasadnieniu uchwały.


![Dramat na Solnej, awaria windy i zanieczyszczony potok [RAPORT 998] Dramat na Solnej, awaria windy i zanieczyszczony potok [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773479732628407680-1229394136045578-5320161355132321652-n-.jpg)



![O. Adam Szustak z kanału Langusta na palmie: nie ośmielę się powiedzieć żadnego złego słowa o Raciborzu [WIDEO] O. Adam Szustak z kanału Langusta na palmie: nie ośmielę się powiedzieć żadnego złego słowa o Raciborzu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776332328zrzut-ekranu-2026-04-16-o-11-29-32-.png)







![Policjanci ruszyli z pomocą psu błąkającemu się po DK45 [WIDEO] Policjanci ruszyli z pomocą psu błąkającemu się po DK45 [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177641026055-930770-2-.jpg)



































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany