Posłanka Gabriela Lenartowicz o redukcji wiceministerialnych stanowisk. To nie dymisja, lecz awans!

Posłanka Platformy Obywatelskiej podczas sobotniej konferencji prasowej zorganizowanej w swoim biurze komentowała plany premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące zredukowania liczby wiceministrów. Wyprzedziła tym samym poniedziałkową rekonstrukcję w rządzie. Przypomnijmy, że ze stanowiskiem podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości pożegnał się raciborzanin Michał Woś. - To nie dymisja, lecz awans! - twierdzi Gabriela Lenartowicz.
Byli wiceministrowie mają trafić do służby cywilnej. Zdaniem posłanki PO tylko na tym zyskają. - To tylko pozorne ruchy, które mają na celu przekonanie społeczeństwa, że premier dokonuje radykalnych zmian, a de facto osoby te mogą liczyć na wyższą pensję oraz lepsze warunki w służbie cywilnej - tłumaczyła G. Lenartowicz.
Nawiązała też do byłej funkcji Michała Wosia, czyli prowadzenia gabinetu politycznego ministra Zbigniewa Ziobry. Zdaniem posłanki dawniej była to trudna i wymagająca szerokich kompetencji, lecz mało płatna praca. Dziś szefowie gabinetów mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie i szybki awans. - Być może powrót do gabinetu politycznego byłby dla pana Wosia korzystniejszy finansowo - podsumowała.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany