Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 stycznia 201811:14

Caritas wygrał konkurs na ochronę zdrowia w Nędzy

Caritas wygrał konkurs na ochronę zdrowia w Nędzy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Nędza:

Pielęgniarki ze Stacji Opieki Caritas w Nędzy w 2017 roku odwiedziły chorych 4844 razy. Troszczą się o potrzebujących, ale są też wsparciem dla bliskich, przygotowując ich do opieki nad członkiem rodziny.

Gmina Nędza rozstrzygnęła konkurs na realizację zadania publicznego z zakresu "Ochrony i promocji zdrowia". Dotację w wysokości 91.500,00 zł otrzymał NZOZ Caritas Diecezji Gliwickiej Stacja Opieki w Nędzy. W nędzańskiej stacji pracują trzy osoby. - Zajmujemy się osobami starszymi i chorymi. Staramy się pomóc też rodzinie. Osoba po wylewie, czy w trakcie choroby nowotworowej wraca ze szpitala do domu, a rodzina bywa przerażona, nie wie jak bliskiemu pomóc, jak się nim opiekować - mówi Joanna Perlic, pielęgniarka środowiskowo-rodzinna, pełnomocnik stacji opieki w Nędzy.

Pacjenci w pielęgniarskiej opiece długoterminowej z różnych względów nie chcą lub nie mogą przebywać w całodobowych zakładach opieki długoterminowej, a ze względu na istniejące problemy zdrowotne wymagają systematycznej opieki w domu realizowanej we współpracy z lekarzem POZ. Pod opieką pielęgniarek z Caritasu w ubiegłym roku były 164 osoby. Zakres pomocy jest bardzo szeroki: czynności higieniczne (np. kąpiel, toaleta, pielęgnacja włosów itp. - 3639 wykonanych w 2017 r.), zabiegi pielęgniarskie (np. zastrzyki, kroplówki, pielęgnacja odleżyn, opatrunek ran, pomiar ciśnienia i glukozy, wymiana cewnika itp. - 22694 wykonanych w 2017 r.), ćwiczenia ruchowe (2689 razy). Opieka domowa sprawowana przez pielęgniarki NZOZ Caritas ściśle jest związana z poradnią podstawowej opieki zdrowotnej.

Po pomoc do Caritasu może zwrócić się każdy potrzebujący. Można się zgłosić do biura stacji przy ul. Sportowej 10. Administracja czynna jest od poniedziałku do piątku od 12.00 do 13.00. Można tez zadzwonić pod nr tel. 32 418 63 67. Pomoc jest bezpłatna.

fot. archiwum portalu

Autor: UG Nędza/SaM, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 grudnia 202509:48

Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO]

Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Obchody 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu stały się okazją do spotkania kilku pokoleń absolwentów, nauczycieli i uczniów. Kulminacyjnym punktem jubileuszu była uroczysta gala, która podkreśliła znaczenie szkoły w historii miasta i regionu.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 grudnia 202512:41

Pociąg Świątecznych Marzeń Kolei Śląskich zawitał do Raciborza

Pociąg Świątecznych Marzeń Kolei Śląskich zawitał do Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie ma charakter integracyjny. Pociągiem przyjechali do Raciborza, by bawić się na dziedzińcu zamkowym wychowankowie placówek specjalnych z całego województwa. 

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.