Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 stycznia 201810:06

Rewolucja autobusowa na ostatnim wirażu. PK chce wozić za darmo

Rewolucja autobusowa na ostatnim wirażu. PK chce wozić za darmo  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Jutro w ratuszu zapadną decyzję, kiedy wejdzie w życie rewolucyjna zmiana rozkładu i tras jazdy raciborskich autobusów miejskich. Na pierwszy ogień ma iść linia C. PK chce przez tydzień wozić na niej za darmo. Czeka jednak aż urzędnicy w ratuszu zapalą zielone światło. 

W PK - miejskiej spółce zajmującej się komunikacją miejską już wszystko gotowe. Projekt został dokładnie przedyskutowany. Jest specjalna strona www, na której pasażerowie mogą poznać szczegóły. Są jednak pewne obawy, jak system zadziała w korkach, które występują w Raciborzu w godzinach dojazdu i powrotu z pracy. - Jurto mamy przedyskutować to na spotkaniu w Urzędzie Miasta - mówi prezes PK, Stanisław Mucha. Jego propozycja jest taka, by linia C ruszyła 29 stycznia. Przez tydzień podróżowanie nią byłoby darmowe. Do dwóch tygodni zostanie uruchomiona reszta połączeń.

- Kompleksowo system nie ruszy wcześniej jak 5 lutego - zapewnia prezydent Mirosław Lenk. - Są pewne przeszkody - dodaje. Jutro weźmie udział w naradzie.

Linia C, odrębna linia dla zakładów pracy, zwłaszcza SGL, RAFAKO, Henkel, Zakład Wodociągów, kursująca stałą pętlą trasą: Plac Konstytucji, Opawska, Batorego, Bosacka, Fabryczna, Szkolna, Piaskowa, 1-go Maja, Łąkowa (RAFAKO), Stalowa, Prusa, Skłodowskiej-Curie, Plac Konstytucji. Istotną zmianą będzie strategia odwracania kierunku trasy, w zależności od pory dnia. Więcej o rewolucji [tutaj].

(w)

Autor: (w), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport8 czerwca 202600:56

Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO]

Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W niedzielę 7 czerwca boiska w Nędzy ponownie wypełniły się najmłodszymi adeptami futbolu. Finałowy dzień InPost Cup Nędza 2026 należał do skrzatów z roczników 2019 i 2020, dla których była to przede wszystkim okazja do gry, zabawy i pierwszych sportowych doświadczeń.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.